ASUS TUF Gaming FX504GD 8 GB RAM takviyesi

Dogukan.Baser

Decapat
Hocalarım, laptopumda 8 GB var ve yetmiyor.
Şu içinde aldığımdan beri olan RAM.
Hynix 1333 MHz 8 GB DDR4 bir RAM MHz'si düşük.
Bir 8 daha desteklemek istiyorum fakat anakartın kaç MHz desteklediğini bulamadım. BIOS'dan baktım yok, ekstra program indirdim yine yok görünmüyor hiç.
Görev yöneticisinde performansta bellek kısmına gelince hız 2663 MHz yazıyor ama bunun neyin hızı bilmiyorum. RAM alacağım, yanlış almayayım şimdi. Bir de slot ve girişlerde değişiyormuş. Onun da hangisi olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki bellek 2666 MHz. 8 GB DDR4 2666 MHz SODIMM bellek alacaksınız. Bulursanız Hynix alın. Bulamazsanız diğer markaların bellekleri de olur.

16 GB almak istiyorsanız bunları alabilirsiniz. Attığınız belleğin frekansı düşük.

girişleri farketmiyor dimi hocam her türlü oturur,
ve hocam ekstradan şimdi 8+16 gb ram olmuş olcak sıkıntı yaratır mı anakart
.

DDR4 bellek aldığınız sürece girişleri sorun olmaz. Toplam 32 GB bellek desteği görünüyor. İsterseniz 8+16 GB bellek takabilirsiniz.

hocam çok teşşekür ederim
hocam ama şu an takılı olan 8 gb 1333 mhz sıkıntı yaratırmıydı ki
bildiğim kadarıyla farklı mhz lerde en düşük baz alınıp ikiside o şekilde çalışıyo bliyorum cpu z den baktım 1333 mhz görmüştüm
tamam hocam gpu z deki değerleri 2* baz alıcakmışız araştırıdm 2 pc var baktım diğerinde 3000 mhz var gpu z de 1500 görünüyor

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…