ASUS TUF Gaming FX505DT FPS düşüklüğü

FatihBahadr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 hafta önce ASUS TUF Gaming FX505DT 5200’e düşünce aldım. Geldi direkt orijinal Windows 10 kurup lisansladım. İlk CS:GO’yu yükledim. 1080P Low ayarlarda ortalama 150FPS'lerde. High ayarla da da 120 FPS(önceki laptopum Casper'da 120 civarıydı aynı modlarda. Özellikleri i7 4712MQ 940M 12 GB RAM) CS:GO'ya son gelen güncellemeden sonra FPS'de düşüklük oldu. PUBG'yi kurdum High ve Low ayarla da 80-60 arası FPS. Görüntü ayarlarını değiştirmemle çok bir FPS değişikliği olmuyor. Bilgisayarı Turbo modda kullanıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
Özellikleri.
AMD Ryzen 5 3550H.
GTX 1650 4 GB.
8 GB RAM.
256 GB SSD.

Bellek miktarı PUBG için yetersiz. CS:GO'da da tam olarak beklentinizi anlayamadım. Bu işlemci ile ilgili Benchmark testlerine baktığınızda aşağı yukarı aynı değerleri görüyorsunuz. Bir problem yok gibi gözüküyor.

En son 2 yıl önce oynadığımda 940mler bu fpsleri verirken 1650 için daha yüksek beklentim vardı. Benim demek istediğim neden yüksek ve düşük grafik ayarlarında yakın fpsler verdiği.

Hocam bilgisayara ram takviyesi yaptınız mı? Yaptıysanız hangi ürünü aldınız ve dual channel çalışıyor mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…