ASUS TUF Gaming VG249Q1R arka panelde ışık sızması

Atakan6152

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, geçen cuma İncehesap üzerinden ASUS monitör aldım monitörün arka panelinin birleşim noktasında ışık görünüyor tam düğmenin olduğu hizada sizce bu bir problem midir?

Ayrıca 1 adet ölü piksel içeriyor değişim talebi açmadan önce eğer bu ışık olayı da normal değilse eklemek isterim.

Dosya Ekleri

• IMG_20201010_171411.jpg
    IMG_20201010_171411.jpg
    120,4 KB · Görüntüleme: 272
Fotoğraftan belli olmasa da IPS ve VA panel monitörlerde ışık sızması oldukça normaldir. Anormal olabilecek durum bu sızmanın aşırı derecede fazla olması.

Arkadaşlar merhaba, geçen cuma İncehesap üzerinden ASUS monitör aldım monitörün arka panelinin birleşim noktasında ışık görünüyor tam düğmenin olduğu hizada sizce bu bir problem midir?

Ayrıca 1 adet ölü piksel içeriyor değişim talebi açmadan önce eğer bu ışık olayı da normal değilse eklemek isterim.

1 ölü pixele değişim almıyorlar en az 5. Saçma ama öyle.

Bana göre asus'un tuf serisi modellerinde çıkarmış olduğu ürünlerin alayı sorunlu bence tercih edilmemesi gereken bir seri. Senin sorununa gelirsek bu durum sana bir zararı olmadığı sürece bence önemsiz. Ölü pilsel 3 yada daha fazla varsa iade talebi oluştur derim.

Fotoğraftan belli olmasa da IPS ve VA panel monitörlerde ışık sızması oldukça normaldir. Anormal olabilecek durum bu sızmanın aşırı derecede fazla olması.
Evet monitör ips panel ama ışık sızması ekranda olmaz mı ? Burası monitörün arkası ?

1 ölü pixele değişim almıyorlar en az 5. Saçma ama öyle.
En az 5 neymiş yahu adam delikli ekrana mı bakacakmış. Talebi oluştururum artık şansıma ne çıkarsa. Bu arada ölü pikseli de ekledim beyaz yeşil ve mavi ekranlarda belli oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20201009_175400.jpg
    IMG_20201009_175400.jpg
    408,9 KB · Görüntüleme: 246
  • IMG_20201009_171738.jpg
    IMG_20201009_171738.jpg
    88,7 KB · Görüntüleme: 136
  • IMG_20201009_175324.jpg
    IMG_20201009_175324.jpg
    530,7 KB · Görüntüleme: 241
Evet monitör ips panel ama ışık sızması ekranda olmaz mı ? Burası monitörün arkası ?

En az 5 neymiş yahu adam delikli ekrana mı bakacakmış. Talebi oluştururum artık şansıma ne çıkarsa. Bu arada ölü pikseli de ekledim beyaz yeşil ve mavi ekranlarda belli oluyor.
Monitörün arkası ilginçmiş. Pek bir zararı yok ama çok da normal değil.

Ölü piksellerinizin sadece belirli renklerde görünmesinin sebebini merak ediyorsanız bu rehberimi okumanızı öneririm, faydalı olacaktır.

Arka tarafta ışık sızması garip bir durum fakat rahatsız edecek veya monitörü kötü etkileyecek bir şey değil. Ölü piksel ise rahatsız edici. İki haftalık cayma hakkınız henüz dolmamış, ben olsam iade ederdim.

Geri
Yukarı