ASUS TUF Gaming VG24VQ alınır mı?

Bütçe
1900

alp-eren

Hectopat
Dostlarım, yaklaşık 1 aydır hangi monitörü alsam diye cirpindim sonunda butcemi de göz önüne alırsak ASUS TUF Gaming VG24VQ 144 Hz aklıma yattı. Bütçem 1900, bu arada siz önerir misiniz veya kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Ayarlardan cilt tonunu sarımsı yapınca renkleri doğru gösteriyor. Öyle olunca da görüntü biraz sarımsı oluyor tabii. Onun dışında bir sorunu yok.

Ayarlardan cilt tonunu sarımsı yapınca renkleri doğru gösteriyor. Öyle olunca da görüntü biraz sarımsı oluyor tabii. Onun dışında bir sorunu yok.
Beyazı beyaz siyahi siyah göstermesi önemli tonu önemli değil bendekj şuan tn panel 21 inçlik monitör var ondan iyimidir yani
Ve boyuda önemli küçük duruyormu

Elimde TN panel ve VA panel Samsung monitör var. TN panelden çok daha iyi. VA panel Samsung'a göre renkleri yakın ama biraz gerisinde.
Boyut olarak klasik. Diğer monitörlerim de 24 inç civarında. Onlardan bir farkı yok.

Ben bu monitörü kullanıyorum. Sarımtırak gösterme manzara modundayken oluyor. Sinema moduna aldığınızda güzel bir renk cümbüşü var. Ben monitörde G-Sync Compatible özelliğini çalıştırabildim. Donanım Arşivi diye bir kanal da çalıştırmayı başarmıştı. Beyaz ve siyahları çok iyi gösteriyor. Zaten VA panel. 144 Hz olmasıyla da oyunlarda güzel bir performans sergiliyor.

Bakış açıları çok iyi. Sağ ve soldan bakıldığında görüntü bozulmuyor, net şekilde veriyor. Stand çok iyi. Sağ ve sola taban sabitken dönebiliyor. Pivot özelliği de var. Mavi ışık filtresi ve Flicking Free özellikleri de var. Ben memnunum. Kavisli ekranları seviyorsanız bu monitör iyidir.

Ben bu monitörü kullanıyorum. Sarımtırak gösterme manzara modundayken oluyor. Sinema moduna aldığınızda güzel bir renk cümbüşü var. Ben monitörde G-Sync Compatible özelliğini çalıştırabildim. Donanım Arşivi diye bir kanal da çalıştırmayı başarmıştı. Beyaz ve siyahları çok iyi gösteriyor. Zaten VA panel. 144 Hz olmasıyla da oyunlarda güzel bir performans sergiliyor.

Bakış açıları çok iyi. Sağ ve soldan bakıldığında görüntü bozulmuyor, net şekilde veriyor. Stand çok iyi. Sağ ve sola taban sabitken dönebiliyor. Pivot özelliği de var. Mavi ışık filtresi ve Flicking Free özellikleri de var. Ben memnunum. Kavisli ekranları seviyorsanız bu monitör iyidir.
Boyutu nasıl peki yani tatmin edici büyüklüğü varmı

Renk doğruluğundan emin olduğunuz başka bir ekranla aynı görüntüyü karşılaştırmanızı tavsiye ederim.

Renk doğruluğundan emin olduğunuz başka bir ekranla aynı görüntüyü karşılaştırmanızı tavsiye ederim.

Önceki monitörüm TN paneldi ancak TN paneller düşük renk dolgunluğuna sahip ki renk doğruluğu hakkında yorum yapmadım. Sarımtırak renklerin manzara modunda olduğunu söyledim. Hatta ilk monitörü açtığımda hayal kırıklığına uğramıştım ki sinema moduna alınca sarımtıraklık kayboldu. IPS panellerin renk doğruluğu daha fazla ancak ışık sızması, siyahların tam olarak verilmeyip parlak olması gibi sebeplerle VA panel tercih ettim.

Samsung VA panellere ben de bakmıştım. Aynı özelliklere sahip olan tek monitör Samsung C24FG73'tü. G-Sync Compatible özelliğinin çalışıp çalışmadığını bilmiyordum. Kaç aydır stoklarda yok. Yoksa onunla karşılaştırmayı planlıyordum ama nasip değilmiş.

Geri
Yukarı