ASUS TUF Gaming VG24VQ vs. AOC 23.6" C24G2AE

DepSodie

Centipat
Daha fazla  

Arkadaşlar dün İtopya'dan AOC monitör sipariş vermiştim. Şu an iptal edebiliyorum, Hepsiburada'da ASUS TUF monitör indirime girmiş. Sizce iptal edip ASUS TUF olanı alayım mı?

Yani bilemedim ASUS daha kaliteli gibi görünüyor. AOC olanda yukarı aşağı özelliği yok ve ASUS TUF olması daha çok güven veriyor bana.

Onda da pivot var diye biliyom. AOC'da iyi markadır. Görünüş olarak ASUS daha iyi daha kaliteli duruyor bence de. Eğer 20Hz sizin için önemli değilse iptal edin. O monitörüde kaçırmadan alın.

Renkler önemli fakat bu bilgiyi nereden duydunuz ilk defa duyuyorum.

"Show All Spesifications" diyerek sRGB renk uzayının %120'sini ve AdobeRGB renk uzayının %89'unu kapsadığını görebilirsiniz.

Ayrıca bu tarz sitelere de bakabilirsiniz.

ASUS ise AdobeRGB ile neredeyse aynı olan NTSC renk uzayını %72 (Standart. Baktığınızda çoğu monitörde böyle olduğunu göreceksiniz) kapsıyor.

NTSC %72 kapsayan bir model tahminen %65-80 arası AdobeRGB ve %95-105 arası da sRGB renk uzayını kapsayacaktir.

Bahsettiğim şeyler ufak detaylar değil bu arada, monitörün gösterebildiği renkler ile doğrudan bağlantılı.

Kafanızda daha iyi oturması için renk uzaylarını inceleyebilirsiniz.

images (61).jpeg

"Show all spesifications" diyerek srgb renk uzayının %120'sini ve adobergb renk uzayının %89'unu kapsadığını görebilirsiniz.

Ayrıca bu tarz sitelere de bakabilirsiniz.

ASUS ise adobergb ile neredeyse aynı olan ntsc renk uzayını %72 (standart. Baktığınızda çoğu monitörde böyle olduğunu göreceksiniz) kapsıyor.

Ntsc %72 kapsayan bir model tahminen %65-80 arası adobergb ve %95-105 arası da srgb renk uzayını kapsayacaktir.

Bahsettiğim şeyler ufak detaylar değil bu arada, monitörün gösterebildiği renkler ile doğrudan bağlantılı.

Kafanızda daha iyi oturması için renk uzaylarını inceleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 747051

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Arkadaşlar dün İtopya'dan AOC monitör sipariş vermiştim. Şu an iptal edebiliyorum, Hepsiburada'da ASUS TUF monitör indirime girmiş. Sizce iptal edip ASUS TUF olanı alayım mı?
Aralatında pek bi fark yok ikisi de va panel parlaklık seviyeleri ,boyutları,renkleri,kavisleri vesayre neredeyse aynı sadece aoc 165hz asus 144hz
Ve aocta pivot özelliği yok asusta var
Ve aoc ölü piksel garantisi veriyor
Asus ise yanlış bilmiyorsam ya 3 yada 5 piksele kadar garanti veriyor
Ve aocun renk gamutu asustan çok daha iyi
Eğer tek artısı olan pivot özelliği için 200lira fazladan verip asus alacaksan
Senin seçimin
Ben şanssız bir insan olduğum için asus alırsam kessin ölü piksel çıkar diye almadım
Aoc aldım kafam rahat tek eksisi pivot özelliği

Geri
Yukarı