ASUS TUF Gaming VG259QR nadiren görüntü gidiyor

Aspendos34

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
DisplayPort kablosuyla bağlatı sağlıyorum arada 1 saniyelik bile sürmeyen bir ekran gidip gelmesi yaşanıyor bunun sebebi DisplayPort kablosundan mıdır kutudan çıkan kabloyu kullanıyorum tekrar masraf edip kaliteli bir kabloya gerek var mı bir de odamda Difriz var o da çok elektrik harcıyor ondan ötürü olabilir mi?

Ekran Kartın'da başka bir DP girişi varsa oradan deneyin. Olmazsa farklı kablo alın. Benim monitörün içinden çıkan DP ile görüntü alamadım. HDMI 2.0 ile alabilmiştim.

Ekran kartın'da başka bir DP girişi varsa oradan deneyin. Olmazsa farklı kablo alın. Benim monitörün içinden çıkan DP ile görüntü alamadım. HDMI 2.0 ile alabilmiştim.

Sorun kabloda değilse diye 200-300 liralık masraf yapmak istemedim açıkçası, önereceğiniz kaliteli kablo varsa link bırakır mısınız?

Yine de emin olmadan direk kablo almayın. Kabloyu test edebileceğiniz bi cihaz var ise, emin olmak lazım. TV'de var ise TV'ye bağlayadabilirsiniz. Veya tanıdık yakın internet cafe de olur. Baktınız olmuyo atarım size bir kaç link alabileceğiniz.

Yine de emin olmadan direk kablo almayın. Kabloyu test edebileceğiniz bir cihaz var ise, emin olmak lazım. TV'de var ise TV'ye bağlayadabilirsiniz. Veya tanıdık yakın internet kafe de olur. Baktınız olmuyor atarım size birkaç link alabileceğiniz.

Sürekli gerçekleşen bir eylem olmadığı için insanları da o kadar vakit bekletemem maalesef 2-3 saatte bir ya da bazen hiç, böyle 1 saniye bile sürmeyen bir git gel yaşatıyor o kadar.

Onlar ne ve nasıl kapanıyor

Monitör yazılımında olan özelliklerdir.
Ms'yi düşüren, ghostingi azaltan ya da yırtılmayı önleyen ayarlar.

ASUS'ta ELMB vardır. Eğer açıksa bazı kabloların kalitesinden dolayı bant genişliği kurtarmıyor anlık git-gel yapıyor monitör. Buna Sync ve MPRT'de dahil.
OSD menüsünden ayarlarınızı kontrol edin.

Geri
Yukarı