ASUS TUF Gaming VG27AQ vs Dell G2724D

Arcturusalfa

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI PRO B760M-A WİFİ
Ekran Kartı : MSI RTX 3080
İşlemci: Intel Core i5-13400F
Ram : CORSAIR (2x16) 32 GB RAM 3600 MHz CL 16
PSU: Cooler Master 700 W
Monitor: Dell 27 inç 165Hz 1ms QHD
Arkadaşlar monitor almayı düşünüyorum. Hangi monitoru tercih etmeliyim sizce? Artılarını ve eksilerini belirtebilir misiniz? Bu fiyat bandında başka bir ürün de önerebilirsiniz.

Anakart: MSI Pro B760M-A Wi-Fi
Ekran kartı: MSI RTX 3080.
RAM: Corsair (2x16) 32 GB RAM 3600 MHz CL 16.
PSU: Cooler Master 700W.
Monitor: ASUS 24.5" 144Hz.

Asus kontrast tarafinda biraz daha iyi o kadar. Kalan her seyde hemen hemen Dell diyebiliriz. Uzerine iyi bir servisinin olmasi da cabasi. Asus'da 1-2 tane olu piksele denk gelirsen gecmis olsun. Servisi olu pikselle panel akmasini bile ayirt edemiyor daha.

Arkadaşlar monitor almayı düşünüyorum. Hangi monitoru tercih etmeliyim sizce? Artılarını ve eksilerini belirtebilir misiniz? Bu fiyat bandında başka bir ürün de önerebilirsiniz.

Anakart: MSI Pro B760M-A Wi-Fi
Ekran kartı: MSI RTX 3080.
RAM: Corsair (2x16) 32 GB RAM 3600 MHz CL 16.
PSU: Cooler Master 700W.
Monitor: ASUS 24.5" 144Hz.

Hocam ben olsam Dell tercih ederdim bütçe tam olarak ne kadar.

Hocam ben olsam Dell tercih ederdim bütçe tam olarak ne kadar.
Maksimum 10.000 TL
Asus kontrast tarafinda biraz daha iyi o kadar. Kalan her seyde hemen hemen Dell diyebiliriz. Uzerine iyi bir servisinin olmasi da cabasi. Asus'da 1-2 tane olu piksele denk gelirsen gecmis olsun. Servisi olu pikselle panel akmasini bile ayirt edemiyor daha.
Hocam renk sayısı ve renk derinliği olarak farkları çok mu ? Birde bu fast ips yazıyor dell olanda bu önemli bir şey mi ?

Maksimum 10.000 TL.

Hocam renk sayısı ve renk derinliği olarak farkları çok mu? Bir de bu Fast IPS yazıyor Dell olanda bu önemli bir şey mi? Normal IPS ile.

Maksimum 10.000 TL.

Hocam renk sayısı ve renk derinliği olarak farkları çok mu? Bir de bu Fast IPS yazıyor Dell olanda bu önemli bir şey mi?

Normal IPS ile Fast arasındaki farki kolay kolay hissedemezsiniz kafaya takmayın öyle aşırı bir artısı yok.

Maksimum 10.000 TL

Hocam renk sayısı ve renk derinliği olarak farkları çok mu ? Birde bu fast ips yazıyor dell olanda bu önemli bir şey mi ?

Renk gamutu kapsaminda Dell biraz daha iyi uzerine maksimum parlakligi daha fazla ve HDR400 sertifikasi da var. Fast IPS paneller su an epey tercih ediliyor hem renk degerleri iyi hem de ghosting olmuyor gecikme sureleri dusuk.

Ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum ve tavsiye ederim benim için tek eksisi hoparlör olmaması oldu onun haricinde bence bu fiyat bandında 2k olarak alınabilecek en iyisi

Geri
Yukarı