ASUS TUF VG249QM1A monitörün görüntüsü arada gidip geliyor

MRsuffix Berat

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo Gaming 3
10.Nesil Core i5 10300H
16Gb RAM
1Tb HDD
256SSD
GTX1650Ti 4Gb
Windows 11 64bit
Monitör
ASUS TUF GAMING VG249QM1A 23,8
Merhaba, benim bir ASUS monitörüm var. Bu monitör çok güzel fakat nadir de olsa arada bir kapanıp geri açılıyor aniden. Kapanmaktan kastım ekran siyah oluyor sonra tekrar geliyor. Staj yaptığım yerde bir monitör de bir süre kapanıp açılma durumu olmuş sonra bir kapanmış, bir daha açılmamış. Aynı durumu yaşamamak için daha yeni aldığım 1 ay bile olmayan monitörün bozuk olup olmadığını öğrenmem gerekiyor. Bunu nasıl öğrenebilirim?

Kullandığım HDMI kablonun HDMI 2.0+ olup olmadığını bilmiyorum. Ama eski yaklaşık 4+ senedir televizyona takılı boşta duruyordu nadir de olsa arada bir film izlerdim o kadar. HDMI'nın bozuk olmasını ümit ediyorum. Yeni bir kablo sipariş verdim ama şimdi ben bu monitörümün sağlam olup olmadığını anlayabileceğim bir yöntem var mı? Eğer bozuksa monitörüm iade ya da değişim yapacağım.

Hocam kablo veya portlarla ilgili olmalı o zaman ama çözemedim, benimki kabloyla çözülmüştü. DP kablosuyla deneseniz?

Hocam monitörde DP portu var ama laptop kullanıcısıyım. gaming laptop olmasına rağmen DP portu koymamışlar yani DP portu yok.

Geri
Yukarı