ASUS TUF VG27VH1B ve VG27vq arasındaki fark nedir?

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, bir monitör alacağım ve 27" 144-165 HZ 1ms bir monitör arıyorum maksimum 2100TL civarına. Şimdiye kadar bana en yakın gelen hep ASUS'un TUF Gaming VG27vq modeli idi linki şöyle:
Asus TUF Gaming VG27VQ 27" 165Hz 1ms (HDMI+Display+DVI-D) Fiyatı (hepsiburada.com)

Ancak bugün bakarken yine ASUS'un TUF Gaming VG27VH1B modeline denk geldim onun da linki şurada:

Asus TUF Gaming VG27VH1B 27" 165Hz 1ms (HDMI+Analog) Fiyatı (hepsiburada.com).

Ilk defa gördüm bu modeli ve sadece Hepsiburada'da bir mağazada mevcut onun dışında Amazon'da dolarla falan satılıyor yani Türkiye'de satan bir yer bulamadım. Özelliklerine baktığımda VG27vq ile tamamen aynı sadece parlaklık bu modelde 250 iken VG27vq modelinde 400 (çok önemli olduğunu zannetmiyorum). Bir de bu modelde DisplayPort yok sadece HDMI 2.0 var. 165 Hz DisplayPort olmadan alınabiliyor mu? Eğer alınabiliyorsa (zaten alınamasa yapmazlardı diye düşünüyorum) bu model ile VG27vq arasındaki fark sadece parlaklık mı yoksa gözden kaçırdığım bir şey mi var? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu site üzerinden karşılaştırma yapabilirsiniz hocam.Vg27vq daha iyi gibi görünüyor yükseklik ayarı var bu modelde diğerinde yok.
Usta ben de buradan baktım ama sadece yükseklik ayarı ve parlaklık farkı var aradaki fiyat farkına değmez gibi duruyor ama biraz daha bakacağım sanırım. Teşekkürler cevap için.

Usta ben de buradan baktım ama sadece yükseklik ayarı ve parlaklık farkı var aradaki fiyat farkına değmez gibi duruyor ama biraz daha bakacağım sanırım. Teşekkürler cevap için.
Genel olarak değmez evet ama bu monitörü önerebilirim hocam 165hz şart değilse 27 inc için 2k gider bence.

Maksimum 2100tl bütçem var diye belirmiştim mesajda sanırım gözünüzden kaçtı ben de 2K çok isterdim ancak 1080p'den 2k'ya geçince aşırı bir fiyat artışı oluyor haliyle maalesef şuan alamayacağım 2k bir monitör. Yine de teşekkürler tavsiyeniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı