ASUS TUF VG27vq için doğru renk ayarı

Yizzlo

Kilopat
Monitörü yeni aldım ancak uygun ayarı bulamadım.

İlk başta yazılar piksel piksel gözüküyordu okumak mümkün değildi, netlik ayarını sıfıra aldım ve düzeldi.

Ancak renk konusunda sorun yaşıyorum şöyle ki:

Videolarda ışık alan yerler çok parlak gözüküyor. Web sitelerinde beyaz arkaplanlar çok parlak kalıyor.
Karanlık modda açılan sitelerde tam karanlık değil ama birkaç tık daha bulanık bir modda gibi sayfa renkleri.

İşin garip tarafı, CoD Black Ops oynuyorum ancak oyun içerisinde mükemmel her şey, rahatsız olduğum bir durum yok. Problem oyun dışı kullanımda.

Beyaz veya ışık alan yerleri aşırı parlak vermeyen, karanlık modda ki sayfaları doğru renkte gösteren bir ayar bulamadım. Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?

Teşekkürler.

Vallahi bende ASUS TUF VG27V kulalanıyorum memnun değilim oyun performansı güzel fakat oyun dışında kötü biraz ve 4 ölü pikseli var

Vallahi bende ASUS TUF VG27V kulalanıyorum memnun değilim oyun performansı güzel fakat oyun dışında kötü biraz ve 4 ölü pikseli var
Ölü pikselim yok. O konuda ürün bazında bir problemdir.

Ama oyunda rahat ederken, Oyun dışı kullanımda asla doğru renkleri yakalayamadım. Örneğin aynı videoyu TV'de açıyorum renkler doğal normal ama bu monitörde, insanlar kavruk daha kırmızı renkte (ışık vuran yerler) ışığın vurmadığı alanlar ise TV'de olmadığı kadar koyu ve bulanık.

Kesin bir ayarı var da tutturamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…