Asus TUF X470 sisteme RAM önerisi

Codeeer

Decapat
Asus TUF X470 Gaming Plus anakartin destekledigi RAM listesi burada. İslemci olarak da Ryzen 7 2700x kullaniyorum. Hem anakart hem islemci icin uygun RAM onerileriniz var midir? Ayrica Asus rAM listesinde Ryzen 2000 islemciler icin demis fakat o listede ozellikle GSkill icin Ryzen uyumlu olmayan rAM'ar mevcut ben mi yanlis anliyorum? Anakart BIOS versiyon en guncel versiyondadir.

Orada Amd Vega ekran kartı kullanırsan yüksek hızdaki G.Skill Ramler çalışır demiş. Önerim gecikme süreleri düşük 3200 Mhz bir Ram almanız o listeden.

Son düzenleme:
ekran karti olarak msi radeon rx580 8gb aldim. Ram icin 2000tl ye kadar cikabilirim. Elimde g.skill flarex f4-2400c16s 8gb 2400 mhz var ama goruntu gelmiyor bu ramin asus listesinde olmadigi icin oldugunu dusunuyorum. Link paylasabilirseniz sevinirim.

Alakası yok.
Bellek bozuk olmasın?
Başka sistemde test edebilir misin?

Bu arada sistem oyun amaçlı ise parçalar dengesiz olmuş.
2600x alıp ekran kartını yükseltmen daha mantıklı olurdu.

Bellegi ve ekran kartini anakart haric birebir ayni olan bask bir makinede denedim calistigini gordum. Sistem oyun oynamaktan cok oyun yazmak icin alindi. Engine olarak unreal kullaniyorum. Oyun derlenirken islemciyi kullaniyor. Anakart da sorun oldugunu dusunerek asus yetkli servisine vererek bios guncellemeside yaptirdim hala ekrana goruntu gelmiyor.
Birde asusun listesinde uyumlu oldugunu soyledigi bellek icin g.skill kendi sitesinde inteli destekledigini yaziyor. Kafam daha cok karisiyor.
Sorun çözüldü. Herkese teşekkürler. Atx kasalarda takılması gereken ikinci bir güç kaynagı kablosunun anakart üzerine takmak gerekiyormuş

Son düzenleme:
Corsair Vengeance RGB PRO 3200MHZ 2x8gb olanından kullanıyorum. Aynı işlemciyle ve X470 anakartla. Tavsiye ederim
Dostum acil yardımına ihtiyacım var umarım aktif kullanıcısındır. Asus Tuf X470 anakartım var ve işlemcim R7 2700X. Elimde 4x8 GB Corsair RGB Pro 3200 MHz var. 4 ünü taktığımda bazen bilgisayar açılmıyor bazen açılsa da 2133'de açılıyor, açıldığında da oyunlar açılmıyor. 3 tane de taksam durum aynı. 1. Slota tek Ram taktığımda mavi ekran aldım, 2. ve 4. Slotlara taktığımda tüm ramlar sorunsuz çalışmaktadır. 32 GB Ram'i 16 olarak kullanıyorum bu yüzden. Sen nasıl yaptın da soruzca 4x8 şeklinde 32 GB olarak kullanıyorsun. Ayarlarını paylaşır mısın?

Geri
Yukarı