ASUS TUF Z790-Plus vs MSI Pro Z790-A vs ASUS Prime Z790-P vs MSI Pro Z790-P Wi-Fi

ARMY

Hectopat
Yer
YALOVA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen5 3600
Ekran Kartı: Gigabyte RTX 2060 Windforce
Anakart: Gigabyte B450m-S2H
RAM: Corsair Vengeance 3600MHz CL16 (2x8)
Meslek
Öğrenci
Selam. Genelde anakart ve ekran kartı konusunda ASUS markasına güvenim tam. Benim sana buradan tavsiyem ise; ASUS Prime Z790-P Wi-Fi D4. hem kaliteli, hem de performansı iyi.

Selam. Genelde anakart ve ekran kartı konusunda ASUS markasına güvenim tam. Benim sana buradan tavsiyem ise; ASUS Prime Z790-P Wi-Fi D4. hem kaliteli, hem de performansı iyi.

Teşekkür ederim dostum.

MSI Z790-A anakartı daha çok profesyonel kullanım amaçlı. Ses çipi daha iyi ve oyun ağırlıklıdır.

Bende P ve A arasında kaldım. Zaten de arasında 700-1000 lira gibi bir fiyat farkı var. Büyük ihtimalle p modelini alacağım.

Ne amaçla kullanacağınıza bağlı p modelinde yanlış görmediysem M.2 slotu 4 adet.

Sadece oyun amaçlı kullanacağım OC de yapabilirim duruma göre. M.2 olarak maksimum 2 tane takarım zaten daha fazlasına ihtiyacım yok.

Neden DDR4 anakart tercih ettiğinizi sormamda bir sakınca var mı?

Çoğunlukla PUBG oynuyorum ve PUBG için daha önce DDR5 kulllanan ve DDR4'e geçen çok tanıdığım var. Bir de elimde DDR4 4000MHz CL16 RAM'ler mevcut o sebeble DDR4 anakart alacağım.

Geri
Yukarı