Çözüldü ASUS TUF'a 17 ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

murtiqjoss

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda yurt dışına taşındım her gamer gibi ilk maaşta laptop aldım.
3 - 4 ay sorunsuz kullandım fakat 2 gün önce Valorant gibi bir oyunda 50 FPS almaya başadım.
Sistem özellikleri ve diğer altarnatif uygulamalara baktım sadece 510 MB'lık AMD'nın ekran kartını görüyor.
Bunun bir çözümü var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    136,3 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm arkadaşlar yabancı bir forumda çoğu kişinin yaşadığı bir problemmiş.
Bu sorunu benim gibi yaşayan olursa basit bir çözümü var hiç format filan atmasınlar.
ASUS Armoury Crate uygulamasından sol tarafta bulunan sistem sekmesine girip GPU güç seçeneklerini normal yapsınlar. PC kendi kendine prizdeyken bile maksimum güç tasarrufu moduna almış onun için RTX ekran kartını hiçbir şekilde görmüyormuş.
Yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.
Merhaba, yakın zamanda yurt dışına taşındım her gamer gibi ilk maaşta laptop aldım.
3 - 4 ay sorunsuz kullandım fakat 2 gün önce Valorant gibi bir oyunda 50 FPS almaya başadım.
Sistem özellikleri ve diğer altarnatif uygulamalara baktım sadece 510 MB'lık AMD'nın ekran kartını görüyor.
Bunun bir çözümü var mı?

Aygıt Yöneticisi'nden grafik kartı altının görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Sorunu çözdüm arkadaşlar yabancı bir forumda çoğu kişinin yaşadığı bir problemmiş.
Bu sorunu benim gibi yaşayan olursa basit bir çözümü var hiç format filan atmasınlar.
ASUS Armoury Crate uygulamasından sol tarafta bulunan sistem sekmesine girip GPU güç seçeneklerini normal yapsınlar. PC kendi kendine prizdeyken bile maksimum güç tasarrufu moduna almış onun için RTX ekran kartını hiçbir şekilde görmüyormuş.
Yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    605,3 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı