ASUS UX305F macOS ve Windows Dual Boot

—SAMET—

Hectopat
Merhaba; benim ASUS marka UX305 model bir bilgisayarım var. Bu bilgisayarda Windows 10 yüklü ve bilgisayarda 1 tane M.2 SSD disk var. Bu disk ASUS tarafından 2 parçaya bölünmüş daha önce. Ben diskin diğer bölümünü kullanmadığım ve macOS işletim sistemini daha çok sevdiğim için Windows ile MacOS'i Dual Boot yapmak istiyorum. Fakat Hackintosh ile ilgili hiçbir bilgim yok. Bana yardımcı olur musunuz? (macOS 10.14 Catalina)

Son düzenleyen: Moderatör:
Catalina değil de High Sierra deneyebilirsin.

Rehberler, videolar mevcut. Onlara bakarak bilgi edinebilirsin. 16GB bir belleğe imajı yazdırdıktan sonra kurulum deneyebilirsin.

Bu konuya bak;

HD 5300 olan configi bu sitede aç;

SMBIOS'u MacBook 8,1 yapıp adını config olarak kaydet. USB>EFI>Clover içerisindeki configleri silip, kaydettiğin config'i o konuma at ve kurulumu dene. Zira o sistem ile hazır gelen configler sıkıntı çıkarabilir.

Rehberler, videolar mevcut. Onlara bakarak bilgi edinebilirsin. 16GB bir belleğe imajı yazdırdıktan sonra kurulum deneyebilirsin.

Bu konuya bak;

SMBIOS'u MacBook 8,1 yapıp adını config olarak kaydet. USB>EFI>Clover içerisindeki configleri silip, kaydettiğin config'i o konuma at ve kurulumu dene. Zira o sistem ile hazır gelen configler sıkıntı çıkarabilir.

Çok teşekkürler yardımınız için. Bir de Catalina'nın neden olmadığını söyleyebilir misiniz?

İşlemci çok da performanslı görünmüyor. High Sierra sorunsuz olursa bu sizin için çok iyi olur. Hem kurulumu, hem de yapmanız gerekenleri anladıktan sonra Mojave ve Catalina da deneyebilirsiniz tabii.

Eğer benim sistemim için en uygun macOS sürümünün High Sierra olduğunu düşünüyorsanız kuruluma başlayacağım. Tekrardan teşekkür ederim.

Bu konuya bak;

Verdiğiniz imaj indirme linkinin içindeki indirme linkleri çalışmamakta. Dropbox olan hata veriyor, Yandex Disk olan da ek depolama paketi almamı istiyor. Bunun bir çözümü veya başka bir alternatif link var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı