Asus ve Monster laptop seçimi

Monster'in sitesine şu an erişim yapılamıyor sanırım ama model olarak 5.3 aralarında en iyisi diye düşünüyorum FPS olarak.

Asus'un işlemcisi eski nesil. Monster öneririm. A5 ile A7 arasında ekran boy fark var. Ama senin attığın linklerdeki ürünlerde A5'de GTX 960M var, A7 olan'da ise GTX 950M var. O yüzden GTX 960M olan A5 olanı öneririm yani; A5 V5.2'yi alsan daha iyi olur.

Asus'un işlemcisi eski bir model değil.Sadece alt model.

1.----4.Nesil işemciler ile 5.nesiller arasındaki farkı gözle görülür biçimde ölçmek biraz zor.
2.-----Ben Abra a5 v.5.2 kullanıyorum.Elim üstünde yanıyor.Ekran kartım gtx960m ve gta5 bf4 te 90 derece gpu sıcaklığını gördüm
bu durum asusta farklı.asusun klavye tarafına yalıtımı var.full ayarlarda oyun oynatırken bile sogukluk hissedebilirsin.
3.---- Asus'da gtx950m monsterda gtx960m var.Arasındaki farkı GeForce GTX 960M vs 950M bu linkten rahatlıkla görebilirsin.
4.----Asus'un müşteri hizmetleri nasıldır bilmem fakat monster beni biraz yordu.
5.----- Ve dostum yapma arada en az 500 lira fark var.

Sana şunu söylüyorum.Elindeki bilgisayarın gtx960 veya 950m li olması önemli değil.buradaki kıyaslama su laptop vs masaüstü.
Sen bu cihazlardan yüksek performan alabilirsin.Ama prizden çektiğinde o intel i7 4 mü 5 mi artık her neyse onun bir kedi gibi intel celeron'a döndüğünü rahatlıkla hissedebilirsin.
Kısaca eğer imkanın varsa kardeşim masaüstü al.

Eğer imkanın yoksa da diyorumki 500 liran cebinde kalsın al asus'unu paşa oaşa dolaş.

Asus'un o model işlemcisi 4. nesil. Monster'ın ise 6. nesil. 5. ve 6. nesil arasında tamam fark pek yok ama 4. nesil ile 6. nesil arasında fark var.
Gpuboss sitesine pek güvenme.
Asus'un soğutmasının iyi olmasını metal kasaya borçlu olduğunu düşünüyorum.
Prizden çekme olayı "U" işlemciler içim. Yani Ultra Low anlamına geliyor. Ultra düşük enerji tüketimi yani pilden oynarsan takılma olur. Ama prizde hızlıdır. Ama "HQ" işlemciler ise high qualtiy olması gerek. Yani gerçek işlemci kadar güçlü anlamına geliyor. Onlar prizden çekilince gene normal olarak çalışıyor "U" işlemcilere göre.

Öncelikle oyun oynayacaksan her şeyden önce ekran kartına bakmalısın. Sonuçta oyunda alacağın fps 20 olması ile 30 olması arasında çok şey fark ediyor. Yani bütçen yettiğince alacağın ürünün ekran kartını en yüksek tut. Diğer özellikleri önemsiz demiyorum ama oyunda performansı veren ekran kartıdır bunu unutma.Isınma konusunda birşey diyemiyecem sonuçta cihazları test etmedim ve sıcaklıkları nasıl olur bilemiyorum. Ama cihazdan performans alamadıktan sonra ısınmasa ne önemi var tabi bu benim görüşüm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı