ASUS VG24vq yerine ASUS VG259QR alınır mı?

ekocaturk18

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
Bir ay önce almış olduğum ASUS VG24vq (1600TL) model monitörümü, ASUS VG259QR(1900TL) monitörle değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce aradaki 300 TL fiyat farkına değer mi alacağım monitör yoksa VG24Vq'yu kullanmaya devam mı edeyim?

VG259QR onaylı G-Sync compatible uyumu var yani Adaptive Sync sorunsuz çalışması yüksek demek.

G-Sync aktif olarak kullanan biri değilim. HDMI ile bağlayarak kullanıyorum. Bu zamana kadar yırtılma gibi bir sorunum olmadı. IPS ve VA farkını çok fazla hisseder miyim? Bir de ileride satmayı düşünürsem hangisi daha mantıklı olur?
Hocam birinde G-Sync var birinde Free-Sync ekran kartınız nedir?
Pardon sonradan gördüm VG24vq: NVIDIA için Adaptive Sync gibi bir şey de yazıyormuş.
Ekran kartım 1660ti.
Benim gibi ikilemde kalan arkadaşlar için yazıyorum.
Monitör bugün geldi. İkisini de yan yana koyarak karşılaştırma yaptım. Tepkime süresi konusunda gözle görülür bir fark göremedim yaptığım testlerde. Görüntü kalitesi olarak QR modeli daha güzel ancak şöyle bir sıkıntı var IPS panel olduğu için karanlık sahneler neredeyse görülmüyor. O yüzden tercihimi VG24VQ'dan yana kullandım. Monitör bakan arkadaşlar için de önerim IPS panel alacaklarsa HDR özelliğinin olmasına dikkat etsinler diğer türlü kontrast oranından dolayı karanlık sahneler çok kötü gözüküyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı