Asus VG278QR satıp yerine IPS panel almak mantıklı mı?

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, Asus VG278QR modelli monitörü kullanıyorum ve genel olarak çok memnundum ta ki IPS panelli bir montörü test etme fırsatı yakalayana kadar. Renklerde ciddi farklar var. Açıkçası satmalı mıyım emin olamadım ama satsam dahi ne yapacağımı bilmiyorum. RTX 2060 ekran kartım olduğundan 2K monitörü geçmeyi de düşünmedim değil ancak rekabetçi oyunlarda çok sıkıntı yaratır diye vazgeçtim. Sonuç olarak monitörümü satıp IPS 1080P 144Hz+ bir monitöre geçmek ne kadar mantıklı? Teşekkürler.

Renkli dünyamıza hoş geldiniz :)

Eğer CS:GO gibi oyunları ciddi seviyede oynuyir iseniz aleyhinize olacaktır, hız açısından.

Ayrıca 2000TL civarında G-Sync bulmak zor olabilir. Tabii bütçenizi bilmiyorum ama 144Hz'lerin ortalaması.

Şu anki monitörümü ne kadara satabilirim? Açıkcası 2000'e satabilirsem üstüne 1000-1250 kadar daha ekleyebilirim.
Eskiden daha çok rakabetçi oyunlar oynadığım için 165Hz'lik bir monitör tercih etmiştim. Ancak şimdi daha çok yarış ve hikaye odaklı oyunlar oynuyorum bundan satmayı çok ama çok istiyorum.
Not: Toplamda 3250 TL'lik bir bütçe ile sağlam bir IPS 27" 144hz+ G-Sync ve ya FreeSync monitör bulurum gibi düşünüyorum.

Geri
Yukarı