Çözüldü ASUS VG27AQ'da G-SYNC 1 ms tepkime süresini devre dışı mı bırakıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
Merhaba, dün monitör ile alakalı bir konu açtım. Bir arkadaş FPS oyunları için G-SYNC kullanmanın olumsuz etki yaratacağını ve 1 ms tepkime süresini devre dışı bırakacağını söyledi. Şimdi G-SYNC kapatıp CS:GO testi yaptım ve aynı DPI, aynı hassasiyet ile daha hızlı sağa sola döndüğümü fark ettim. Bu 1 ms tepkime süresini devreye mi sokmuş oluyor?

Kullandığım monitör: ASUS 27" VG27AQ TUF1Ms 2K 165Hz WQHD IPS G-SYNC/FREESYNC HDMI DP Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

GPU: GTX 1650 Super.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
G-Sync'in tepki suresine etkisi yok, input delay'e sebep oluyor biraz o kadar. Gecikme hissetmenizin sebebi o.

Ayrica monitorunuz 1 ms degil. Buyrun monitorunuzun 80 Overdrive ayarinda tepki sure tablosu. ELMB Sync ayarini ise motion blur'u azaltiyor fakat o zaman da overshoot artiyor.

1616146858001.png
Sabit yenileme hizi demek G-Sync kapali demek. G-Sync'in olayi devamli FPS'e bagli olarak yenileme hizini degistirmesi, sabit olunca G-Sync kapali oluyor.

Sabit yenileme hizi olarak kalacak.

Tamamdır hocam yaptım. CS:GO'da dust2 ölüm maçı girdim long bölgesinde duvarların bazı yerleri siyah oldu. Bunun yaptığımız bir ayarla alakası var mı?

Geri
Yukarı