ASUS Vivobook 14 Pro K3400PH laptopa SSD yükseltmesi

Umut Yoğunlu

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Yaklaşık 3.5 ay kadar önce bir tane Asus Vivobook 14 Pro K3400PH edindim ve içindeki Wi-Fi kartının bir dizi sorun içermesinden (Mediatek'in Wi-Fi 6 kartı bulunuyor, bu yüzden sorun olması şaşırtmadı) ve depolamasının yalnızca 512 GB M.2 SSD olmasından muzdaribim. Bir tane 2 TB WD_BLACK SN850X ve bir tane de Intel AX411.NGWG Wi-Fi kartı aldım. Asıl sorun buradan başlıyor. İlgili ürünün depolamasını yükseltmek istediğimi Asus'u arayarak bildirdim ve ilgili ürünü maksimum 1 TB'a yükseltebileceklerini söylediler, resmi olarak önerilen 1 TB'ın üstünde bir depolama ile yükseltme yapılırsa performans sorunları yaşayacağımı ve Wi-Fi kartında sorun olmadığı sürece değiştirmeyeceklerini, sorun olması durumunda da anakarta takılı olan aynı marka model bir Wi-Fi kartı ile değiştirebileceklerini söylediler. Bu yüzden kendim değiştirmeye karar verdim. Kendim müdahale edeceğim için garanti dışı kalacak bu yüzden de müdahale etmeden önce size danışmak istedim.
1. Soru: 2 TB SSD takarsam performans sorunu yaşar mıyım?
2. Soru: Intel AX411.NGWG Wi-Fi kartı işlemci, anakart ya da benzeri bir donanımla uyuşmama sorunu olur mu?
(Recep abi bunu cevaplarsan çok mutlu olurum çünkü Cnvio2 denen bir meret var ne anlama geliyor olduğunu Intel'in sitesinde kendi teknisyenleri bile açıklayamamışlar)
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı