ASUS VP247H HDMI to DVI-D ile 75 Hz Alma

dgknyl

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Yazılım
İyi günler herkese, dün almış olduğum VP247H model ASUS monitörümü VGA çıkışı ile
Monster Abra A5 6.1.3 Laptopa içinde Nvdia GTX950 bulunan VGA çıkışından ekrana bağladım.
Çıkışın desteklediği maksimum değer 1920x1080 60 Hz,

İlk sorum;
VGA yerine HDMI ya da HDMI to DVI-D Converter ile bağlantı yapsam en yüksek çözünürlük modunu 75Hz modunda kullanabilir miyim ? Ya da VGA'nın verebileceğinden daha iyi bir görüntü alabilir miyim ?

Diğer sorum;
Ekranın Konstrat Parlaklık TraceFree gibi ayarları nasıl olmalı? Asus'un bu tarz monitorlerni kullanan birileri yardımcı olabilir mi ? CS:GO'ya girdiğimde ekran mouse geç tepki veriyordu. Ve oyun içi kasmalar oluyordu. Renk modunu Sarıyı yükselttim ve düzeldi ama yinede kasmalar yapabiliyor bunun çözümü nedir?

Bu problemleri yaşayanlar olmuştur çözümlerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Şimdilik laptopumu bilgisayar kasası gibi kullanıyorum kendisini satıp masaüstü PC toplamayacam. GTX 1060 6GB ekran kartından daha iyi verim alırım herhalde.

Öncelikle sorularımda bana yardım ederseniz çok memnun olurum. Biraz araştırdım ama bulduklarım problemlerimi tamamiyle çözmedi.

Not: Resim koyamadım şuan monitörün yanında değilim. Eve gidince konuyu editleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı