ASUS VS197'de monitör 75Hz yapılmalı mı?

iErenVortex

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 9400F - ASUS Rog Strix GTX 1050 Ti - 8GB DDR4 2133 MHz Ram - 240GB SSD 300GB HDD
Monitör
ASUS V197DE 2015
Merhaba arkadaşlar, benim ASUS VS197DE monitörüm var ve bugün monitörü biraz araştırdım (keşke önceden araştırsaymışım) ve ASUS'un kendi sitesinde monitörün maksimum 75Hz olacağı yazıyordu. Ancak ben uzun zamandır 60Hz kullanıyordum çünkü ayarlarda maksimum 60Hz gözüküyordu sizce 75Hz'e çıkartmalı mıyım eğer çıkartacaksam nasıl çıkartabilirim?

Son düzenleme:
Benim monitörümde normalde 60 Hz fakat AMD softwaredan özel çözünürlük oluşturarak en fazla 76 Hz yapabildim bir deneyin bence fakat yükseltince pixel titremeleri gibi sorunlar çıkabilir.

NVIDIA kullanıyorsanız NVIDIA Denetim Masası'ndan özel çözünürlük oluşturuyorsunuz sanırım.

Benim monitörümde normalde 60 Hz fakat AMD softwaredan özel çözünürlük oluşturarak en fazla 76 Hz yapabildim bir deneyin bence fakat yükseltince pixel titremeleri gibi sorunlar çıkabilir.
Monitör benimde normalde 60 Hz ancak sitesinde maksimum desteklediği Hz sayısı 75 olarak gözüküyor.

arkadaşlar CRU programı ile monitörü 75Hz yapmayı denedim evet monitör 75Hz oldu ancak 1024x768 gibi bir çözünürlükte açıldı neden olabilir ve çözümü nedir acaba?
60 ile 75 arasında akıcılık olarak pek fark olmuyor. Hadi olsun diyelim. Hz'yi görememe sebepleri sadece monitör ile alakalı olmaz.
Senin sistemin ile alakalı ya da kullandığın kablo kaynaklı da olabilir.

Arkadaşlar CRU programı ile monitörü 75Hz yapmayı denedim evet monitör 75Hz oldu ancak 1024x768 gibi bir çözünürlükte açıldı neden olabilir ve çözümü nedir acaba?

Çözünürlük desteklemiyorsa sistem otomatik olarak ayarlamış olabilir. Bu sistem ve ekran kartı ile alakalı.

Geri
Yukarı