ASUS VS229HA Monitör Nasıldır?

Teşekkür ederim, iyiyim.
Asus'u hem garanti konusunda hemde f/p açısından sunduğu modellerden ötürü beğeniyorum.
VP228TE almayın, aynı serinin sonu H veya T ile biten modelleri var, alabiliyorsunuz onlardan birini alın. Fiyat biraz yükselecek ama pişman olmazsınız.

Acer, soğuk olduğum bir marka. Kötü olduğundan değil tabi ki, belki de fazla kullanma şansım olmadığından.
Kullanan arkadaşlar varsa onların fikirlerini almanız daha sağlıklı olur...

Iki monitörde de aynı durum söz konusu, Vieving Angle denen görüntüleme açıları çok kötü. Tam karşınıza alıp kullanmanız gerekecek, aksi takdirde hafif yatay veya dikey açıdan baktığınızda ciddi renk kaymaları ve bozulmaları yaşarsınız.
Ayrıca parlaklık değerleri de normalin altında...

H ve T ile bitenlerin ne gibi bir artısı var. Tam olarak bu harfler neyi ifade ediyor.
Detaylı inceleme şansım olmadı ama H modelinde parlaklık değeri sanırım 250 diğerinde 200. Başka bir fark göremedim.
Benim belirttiğim monitörün hangi yanları kötü acaba?
Asus VP228TE 21.5" 1ms (Analog+DVI-D) Full HD Led Monitör Fiyatı
Asus VP228H 21.5" 1ms (Analog+DVI-D+HDMI) Full HD Oyuncu Fiyatı

Acer özellikler uygun geldi ama sizin Acer'in kendi sitesinde verilen bilgilere göre o model parlaklık seviyesi 200 ama Türkiye'de satılan mağazalarda hep 250 olarak gözüküyor. Siz bu cihazdan uzak durulması konusunda yorum belirtmişsiniz. Bu cihazda hoşunuza gitmeyen neler var. Teknik acıdan yorumunuzu merak ettim.

Birde ben monitör konusunda biraz korkuyorum. Ölü pixel, yanık pixel veya bulutlanma sorunu gördüğümde hemen iade ettiğimde acaba değişim alabilir miyim. Bildiğiniz gibi internetten ürün almak sıkıntı. Cayma hakkını kullanıp ürünü iade edilebilir ancak ben değişimde isteyebilirim. Ancak birçok firma sorun çıkarabiliyor. 1 pixel bazen garanti kapsamında bile olmayabiliyor. Sizce monitör alırken nasıl bir yöntem izlemeliyim. Misal bir yerden Asus aldım ve üründe 1 tane ölü pixel çıktı. hemen iade mi istemeliyim yoksa değişim mi? Bu konuda da yardıma ihtiyacım var.

Değerli yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

Harflerin neyi ifade ettiğini anlamak zor, ASUS müşteri hizmetlerini arayıp daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.
Daha önce de dediğim gibi, görüntüleme açısı ve parlaklık değerleri ile bir adım önde. Ayrıca göz sağlığı için önemli olan Flicker Free ve Low Blue Light özelliklerini de unutmamak gerek.
Tabi para ve keyif sizin, ben sadece düşüncelerimi belirttim...

Ölü Pixel sorunu gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Çoğu firma 3-5 tanesi için normal diyebiliyor. Biraz da sizin şansınıza kalmış bir durum ama ASUS'un zorluk çıkaracağını zannetmiyorum...

Konu açmak yerine neden burada konuştuğunuzu anlamış değilim, herneyse benim belirttiğim monitör hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncel.

Konu güncel.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı