ASUS VS239HV Monitör Hdmi Ses Sorunu

foolbar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi sosyaller. 2 gün önce bu monitörü aldım. Ekran kartım haftaya elime ulaşacak. Ekran kartı gelene kadar monitörü Asus Z97-AR anakartının hdmi çıkışına bağlayarak kullanmayı düşünüyordum. Ama hdmi ile görüntüyü en net şekilde alırken hiç bir şekilde ses alamıyorum. Denetim masası Donanım ve Ses bölmesinden her türlü aygıtı denedim hatta monitörümü de vs239 diye görüyor. Biostan hd audio ayarlarından spdif çıkışı hdmi diye değiştirdim. Sonrasında hdmi output diye bir aygıt geldi ses donanımlarına seçtiğimde yine ses yok. İşin garip tarafı monitörün kulaklık çıkışından ses alabiliyorum kulaklığımla. Bilgisi olan varsa bir yardım edin özellikle @Recep Baltaş.

İşletim sistemini kurduktan sonra zaten ilk iş driverları yükledim kendi sitesinden asusun. Ama monitörün driverı var mı bilmiyorum sonuçta anakarta veri yoluyla bağlı değil güncellemesi olmaz bence kaldı ki kulaklık çıkışından ses alabiliyorum monitörün :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı