Asus VS248HR 60 Hz Çalışma Sorunu

Ahmetcan Ay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bugün Asus VS248HR 24'' 1Ms modeli olan monitörü aldım bu monitör 75 Hz fakat benim bilgisayarımda 60Hz olarak çalışıyor. Full HD olarak kullanıyorum. Ben monitörü 75 Hz'e nasıl yükseltebilirim?

İşletim Sistemi : W7

Ekran Kartı: AMD r7 240 2 GB 128 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanılmıyorsam daha düşük çözünürlükte 75 Hz olabilir. Deneyin derim.

Şimdi ben de özelliklerine baktım da 75 Hz yazıyor. Merak ettim. Almayı da düşünüyorum.

Çözünürlüğü düşürünce 75 HZ oldu fakat 1080p'de 60 HZ alıyorum. AMD Crimson ile özel ayarlar'la 75 HZ yaptım monitör görüntü vermeyi kesti. Ben bu monitörü 75 HZ diye aldım fakat istediklerimi karşılamıyor. Benim bilmediğim başka bir çözüm yolu var mı?

75 Hz yazıp 60 vermesi saçma. Başka bir yolu var mı bilmiyorum. Yetkililer bir el atsın. Konunun takipçisiyim.

O zaman monitör 60 Hz.

Konuyu tekrar gündeme getirmek istiyorum. Ekran kartı driver'ndan O.C yapmayı denedim monitör yinede 60 Hz üstüne çıkmadı. Sizce sebebi nedir? Full HD'de 75 Hz neden alamıyorum?

İşletim Sistemim Windows 10 Pro

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı