ASUS X409FB boot ederken ve sistem açıldığında ekran silik oluyor

Ayara göre ya siyah kalıyor yada hem elma logusu hemde logon ekranı kalıyor. Sizin orjinal imaj içinde bir yama dosyası vardı onu sildim. Tekrar çalıştırdığımda resimdeki ekran geldi .
@claus Söylemiş olduğun datayı indirdim. Bende UHD 620 olduğundan, data içinde olan UHD 630'u aldım. Çünkü başka UHD olan config dosyası yok. Yazmış olduğun yazıda SMBIOS güncellemesinden bahsedilmiş. Burada yapmam gereken; ilgili mac seçtikten sonra details kısmına basarak çıkan ekrandaki işlemci ile benim laptop işlemcimin aynı olanını bulmak mıdır? Ayrıca ekran kartları intel iris olarak hepsinde. Uygun işlemcili mac bulunca ekran kartı sorunu da otomatik olarak çözülecekmidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
SMBIOS olarak yakın olması yeterlidir. Bazen çok yakın olsada sorun olabiliyor ve bir önceki/yeniki SMBIOS ekleyinde düzeliyor. Ayrıca görselde sorun düzelmiş görünüyor. Karanlık ekran görünmüyor?
Resimde dikkat edersen giriş ekranında şifre girilen yerde elma logosu halen var. Yani halen silik olarak duruyor. Bu nedenle mouse ile seçim yapılamıyor arka planda şifre girilse bile macOS'i kullanamıyorum ne yazık ki.

Mevcut config ile denediğimde VodooPS2Mouse satırında kaldı, other kext vodoo iptal ederek denediğimde ise PCI configuration end satırında kaldı. Inject Intel yaparak da denedim sonuç değişmedi. EFI sitenizden indirdiğim 15.2 imaj içindeki orijinal EFI.

HD620 config dosyası dediğin bu config mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…