ASUS X515JF - MX130 i5 1035G1 laptopta mavi ekran hatası

Beytullah0svs

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
nvida geforce mx130
Windows 11 mavi ekran hatası 0xc000021a.
ASUS marka X515jf model laptopta mavi ekran hatası alıyorum. Önceden Windows 10 yüklüyü ve WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR durdurma kodlu mavi ekran hatası alıyordum.
Ekran kartı driverini DDU ile kaldırıp test ettim fakat mavi ekran vermeye devam etti. Sıcaklığı ve bilgisayardaki yükleri kontrol ettim yük ve sıcaklık değerlerinde bir anormallik yok. SFC /scannow komutunu da kullandım fakat bir değişim olmadı. Minidump klasörünü kontrol ettiğimde minidump klasörü olmadığını fark ettim. Birkaç defa tekrar mavi ekran verdi. Kontrol ettim, oluşmayınca internetten bulduğum bir Windows aracı ile crash verdirdim ve minidump klasörü, dosyası oluştu. Sonra hatayı tekrar almak için video vs açtım. Hatayı tekrar verdi. Minidump klasörünü kontrol ettiğimde yeni bir minidump dosyası oluşmamıştı yani minidump dosyası oluşmuyor. Normal mavi ekranlar gibi 2 3 saniye de durmuyor hemen gidiyor. Videoya çekerek kodları alabildim ben de.

Son çare format attım, Windows 10 kurdum. Kurulumu tamamladım ve sürücüleri kendi resmi sitesinden doğru şekilde yükledim. Biraz zaman geçtikten sonra yine mavi ekran hatası verdi. Durdurma kodunu kontrol ettim ve aynı mavi ekran durdurma kodu vardı ben de bir ağabeyin tavsiyesi üzerine Windows 11 yükledim ve yine düzelmedi. Hata vermeye devam etti. Minidump dosyası yine oluşmamıştı bu yüzden atamıyorum.

sistem bilgisi
  • işlemci: i5 1035G1 CPI @ 1.00GHz, 1190 MHz 4 çekirdek​
  • ekran kartı: NVIDIA GeForce MX130​
  • RAM: 8 GB​
  • SSD: 500GB​
RAM ve SSD'nin marka modelini laptop olduğu için bilmiyorum kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Oluşan minidump'ı atın.

Oluşan minidumpı atın.

Minidump dosyasının oluşmadığını belirtmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı