Asus X550c Boot Sorunu

Erdem Akdemir

Hectopat
Herkese merhabalar. Dün öğlen saatlerinde internetten aldığım Asus x550c bilgisayarım elime ulaştı, fakat freedos kurulu olarak Windows 8 dvd si de mevcut. Akşamdan beri internette araştırmadığım yer kalmadı bios ayarlarıyla ilgili birşey. Ama bende maalesef dedikleri seçenekler çıkmadı. Ne boot menüsünde boot configuration sekmesi var ne UEFI-BIOS seçebileceğim bir şık var ne de security menüsünde Secure Boot var. Boottan girip dvd i seçtiğimde ''reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press a key'' hatası alıyorum. Onu da araştırmama rağmen belirtikleri ayarlar benim Biosumda yok. Yardımcı olabilecek birisi çıkarsa çok sevinirim. Daha iyi anlamanız için Biosda menülerde olan her şeyi yazıyor.
Main: System date ve system time değişiyor diğerleri bilgi sadece.

Advanced:

• Post Logo Type:static
  • Start Easy Flash: boş karşısı
  • Speaker volüme:no
  • İnternal poiting device:4
  • Wake On lid open: enabled
  • Pover Of energy saving:enabled
  • Intel virtualization tegnology:enabled
  • Sata Conf: tıkladığımda sadece ahcı olan yer değişiyor. Değiştirdim, farketmedi. Geri aldım.
  • Graphics conf: 64
  • Usb Conf:Legacy usb support: Enabled XHCI Pre-Boot mode: auto
  • Network Stack: Disabled

BOOT:

• Boot Configuration:disabled di enabled yaptım, farketmedi.
  • Boot Option Priorities:
  • Boot Option değiştirdim, dvdyi aldım yine farketmedi.
  • 1O:HDD
  • 22:dvd
  • 3:Realtek PXE BO4 D00 yoktu bu. Enabled yapınca geldi. Kapatsam da farketmedi.

• Hard drive bbs priorities. Tıkladığımda P0 seçili diğer seçenek disabled.
  • CD/DVD ROM DRİVE BBS priorities0 HGST seçili diğer seçenek disabled.
  • Add New Boot Option
  • Delete Boot Option:
  • Security:
  • Admin ve User Pasword seçecekleri ikisi de: not installed.
  • HDD PASWORD STATUS:
  • SET MASTER PASWORD not installed.

• I/0 Inferface Security

Tıkladığımda Hepsi unlock lock da yaptım kapattı

Bu yazdıklarım dışında sadece save bölümü var. Başka da ayrı seçenek yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ne yapacağımı şaşırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…