Asus X550c Boot Sorunu

Erdem Akdemir

Hectopat
Herkese merhabalar. Dün öğlen saatlerinde internetten aldığım Asus x550c bilgisayarım elime ulaştı, fakat freedos kurulu olarak Windows 8 dvd si de mevcut. Akşamdan beri internette araştırmadığım yer kalmadı bios ayarlarıyla ilgili birşey. Ama bende maalesef dedikleri seçenekler çıkmadı. Ne boot menüsünde boot configuration sekmesi var ne UEFI-BIOS seçebileceğim bir şık var ne de security menüsünde Secure Boot var. Boottan girip dvd i seçtiğimde ''reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press a key'' hatası alıyorum. Onu da araştırmama rağmen belirtikleri ayarlar benim Biosumda yok. Yardımcı olabilecek birisi çıkarsa çok sevinirim. Daha iyi anlamanız için Biosda menülerde olan her şeyi yazıyor.
Main: System date ve system time değişiyor diğerleri bilgi sadece.

Advanced:

• Post Logo Type:static
  • Start Easy Flash: boş karşısı
  • Speaker volüme:no
  • İnternal poiting device:4
  • Wake On lid open: enabled
  • Pover Of energy saving:enabled
  • Intel virtualization tegnology:enabled
  • Sata Conf: tıkladığımda sadece ahcı olan yer değişiyor. Değiştirdim, farketmedi. Geri aldım.
  • Graphics conf: 64
  • Usb Conf:Legacy usb support: Enabled XHCI Pre-Boot mode: auto
  • Network Stack: Disabled

BOOT:

• Boot Configuration:disabled di enabled yaptım, farketmedi.
  • Boot Option Priorities:
  • Boot Option değiştirdim, dvdyi aldım yine farketmedi.
  • 1:pO:HDD
  • 2:p2:dvd
  • 3:Realtek PXE BO4 D00 yoktu bu. Enabled yapınca geldi. Kapatsam da farketmedi.

• Hard drive bbs priorities. Tıkladığımda P0 seçili diğer seçenek disabled.
  • CD/DVD ROM DRİVE BBS priorities:p0 HGST seçili diğer seçenek disabled.
  • Add New Boot Option
  • Delete Boot Option:
  • Security:
  • Admin ve User Pasword seçecekleri ikisi de: not installed.
  • HDD PASWORD STATUS:
  • SET MASTER PASWORD not installed.

• I/0 Inferface Security

Tıkladığımda Hepsi unlock lock da yaptım kapattı :)

Bu yazdıklarım dışında sadece save bölümü var. Başka da ayrı seçenek yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ne yapacağımı şaşırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki DVD Bootable değil. Buradan 8.1 indir ve USB belleğe Windows 7 USB/DVD Download Tool ile yaz ve boot edip kuruluma başla. Öncesinde de BIOS'tan "Load Optimized Defaults" yap. Çok ayar kurcalamaışsın.

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı