Asus X550JK 0O12D Isı Değerleri Normal mi ?

CarlJohnson

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Asus X550JK 0O12D bilgisayarımın işlemci sıcaklığı ve anakart sıcaklığı boşta 30-40 derece NFS The Run (Ultra ayarlarda ) oynarken 60-65 derece Crysis 3 ( En yüksekte ) oynarken 78-83 derece arasında değişiyor oyuna göre değişiyor elimi dokunduğumda normal bir sıcaklık hissediyorum yani az denecek kadar kapanma gibi bir sorun yok. Crysis 3 oynarken 78-83 arası değişirken oyunu kapatıyorum 70-75 dereceye düşmesi çok kısa sürüyor hemen düşüyor. Değerleri MSİ Afterburner ve Speccy ile kontrol ettim sizce bir sıkıntısı olur mu ?

Laptop almayı düşünenleri tavsiye ederim hiçbir sıkıntım olmadı aldığınızda haliyle her şeyi inceliyorsunuz benimde kafama bu değerler takıldı bana normal geldi ama yinede sorayım dedim. :utanç: İyi Sosyaller.

27 Şubat tarihinde BİM mağazısına gelen soğutucuyu aldım hoşuma gitti oynarken daha güzel oluyor metal ve az da ses çıkarıyor fakat çok fark etmiyor stand görevi görmesi için almıştım altındaki deliklerden hava alabilmesi için lakin belirttiğim gibi çok fark etmiyor değerler sizce normal mi ? İşlemci 100 derece maksimum sıcaklık olarak belirtilmiş İntel sitesinde.

*Değerler ne kadar bana normal gelse de kendim bir güç planı oluşturdum ve oyun oynayacağım da onu açıyorum işlemciyi maksimum kullanım %75 olarak sınırladım FPS farkı olmuyor zararı olur mu zannetmiyorum ısı değerleri 70 dereceyi geçmiyor bu şekilde olduğunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı