Asus X550JK Laptopa RAM Takviyesi

Tuna Tartal

Hectopat
Yer
İstanbul / Beylikdüzü
Arkadaşlar, 2000 TL bütçem var oyun oynuyorum ve bu doğrultuda sanırım en iyi seçim olan Asus X550JK alacağım. Bilmeyen arkadaşlar için ufaktan bilgisayarın sistemini yazayım:
İşlemci: Intel Core i5 4200H
RAM: 4 GB
Ekran Kartı : Nvidia GTX 850M
Arkadaşlar farkındaysanız, bu sisteme bu RAM düşük ve ben de aldığım sitenin RAM takviyesi yaptığı üzere ram taktıracağım. Bilgisayarları ebrarbilgisayar.com'dan alacağım fakat, aklımda takılan bi soru var. 4 GB RAM makinada anakarta gömülü geliyor bir adet de boş slot var takviye de oraya yapılacak. Bütçem 8 GB daha RAM taktırarak 12 Gb RAM yapmaya el verişli. Ancak bu RAM'ler orantılı olmak zorunda mı? Yani 4 GB RAM bi yandaysa, diğer yana da 4 GB mı takılmalı? 8 GB takıp, orantısız olması sıkıntı yaratıyor mu? Bir de gerçekten 12 GB'a yükseltmek gereksiz mi, 8 GB yeterli mi? Cevaplarınızı bekliyorum (y)

Son düzenleyen: Moderatör:
12GB bence gereksiz. Aynı RAM frekasından bir tane bulup takabilirsin. Kapağı açılınca garantisi gidebilir, teknik servise RAM'i ver onlar takar. Ya da araştırıp, 8GB RAM'lik modelini de alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı