Çözüldü Asus X550JK Windows 7 Sonrası WiFi Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xolgunx

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar
Dün AsusAsus X550JK-XO012D model laptop aldım. Win7 ultimate 64 Bit işletim sistemi kurdum. Kurulumdan sonra driverları kurabilmek için kutudan çıkan DVD'yi PC ye taktığımda netFramework hatası aldım ve DVD'yi çalıştıramadım. Başka bir CD'den .Net Framework 4 eklentisini PC!ye kurdum bu seferde driver DVD'sini çalıştırdığım zaman windows çalışmayı durdurdu hatası vermeye başladı..

DVD içindeki dosyalardan driverları parça parça kurdum fakat wireless driverini kurduğum zaman sağ alt köşede WiFi ağ simgesi bitürlü çıkmadı. Sadece kablolu ağ simgesi var. Defalarca wireless driverini kaldırdım PC'yi yeniden başlattım tekrar kurdum driveri ama yine wifi ağ simgesi çıkmadı. Asusun sitesinden Win7 64 bit wireless driverini indirdim kurdum yine aynı sorun devam ediyor. Fn tuşundan wifi açıp kapatılabiliyor ama herhangi bir etkisi olmuyor malesf...

Aygıt yöneticisini açtığımda Ağ denetcisiinde sarı renkte ünlem işareti gösteriyor. Bu gidişle tekrar format atacağım gibi görünüyor..

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Öncelikle Windows 7 güvenlik açıkları bulunan eski bir işletim sistemi ve Windows 7 devri bitti.
  • İkincisi, aldığınız bilgisayar Windows 8.1 64 Bit olarak yüklü geliyor, Freedos ile satılmadığında. Bu bağlamda 7 değil 8.1 kuracaksınız.
  • Üçüncüsü, Windows 7'nin UEFI desteği yok ve bu bağlamda yavaş açılıyor.
  • Dördüncüsü, Windows 7 için detsek vermiyoruz artık.
  • Ve son olarak da buradan 8.1 64 Bit indirip kurabilirsiniz: Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları Büyük ihtimalle kablosuz ağ sürücüsünü otomatik yükleyecektir...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı