Asus X550JK-XO012D kaç GB RAM destekliyor ?

Mehmett Can

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Öncelikle Merhaba arkadaşlar. Laptop Hakkında 1 Haftadır Araştırma yaptım. Kimi yerlede Max Ram 16 GB Boşta 2 Slot oldugunu söylüyorlar. Bazı yerlerde ise 1 adet boş slot oldugunu 4 GB ram ana karta gömülü oldugunu boşta olan slota Max 4 GB ram takılabilecegini söylüyorlar. Yani toplamda Max 8 GB olarak söyleniyor bazı yerlerde.

Yani bu durumu pek anlamış değilim lütfen bilginiz var ise bilgilendirin.

@Egemen @waterloo

@Egemen Ebrar bilgisayarın dediği şey bana mantıklı gibi geldi sen ne dersin?

rYrpAa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm ülke bu sorunun yanıtını bekliyor herhalde :D Şaka bir yana eğer asus servisi 4 gb ram'i 8'e güncelleyebilirse ebrar'ın dediği doğru olabilir ama arayıp asus servisine sormak lazım.

Bilgisayar sanırım 4 GB RAM ile geliyor. Ebrar Bilgisayar da diyor ki, sen buna 8 GB daha takıp 12 GB yapabilirsin ama istersen 8 GB + 8 GB da takıp 16 GB yapabilirsin. Daha açık olmak gerekirse ASUS'un verdiği belleği çıkarıp 8 + 8 GB 2 modül kit bellek takıp 16 GB RAM elde edebilirsin. Olay bu kadar basit.

Cihazı kullanmaktayım. Sanırım benim cihazda bir sorun çıktı, ısınma gibi problemi var. Onu da çözeceğiz, yakında. Şunu söylemek gerekirse, ısınma sorununu halledersem çok şahane bir laptopa sahip olacağım. 4GB'ı da arttırmayı düşünmüyorum. ASUS ise garanti bittikten sonra RAM eklemeyi öneriyor. Egemen Bey'de eklememe gerek duymamıştı. Isınma sorunu var deyip de vazgeçerseniz, yazık edersiniz. Bu sorun benim cihazda var sanırım sadece, onun dışında herkeste normal. Ebrar Bilgisayar'da ki bir arkadaş bile bu cihazı kullanıyor. :)

@Mehmett Can Mikail Bey'in söyledikleri doğru. Kesin bilgi diyebilirim. Zaten 1 slot girişi mevcut. Sen oraya 12 GB RAM bulup da takabilir misin? Bence, hayır. Hem RAM'i bu kadar yükseltme çabanı anlayamıyorum. Ben de çok tereddüt etmiştim ancak cihazı direkt aldım. RAM'e de pek ihtiyaç duyulmuyor şu sıralar. Garantisi bitince, ihtiyaç duyarsam takarım. Şu an piyasada 4 GB isteyen oyun öyle çok fazla değil, sorun çıkartmaz yani dostum. :)

Arkadaşlar ben bilgisayarımı aldığımda 4 gb ram vardı üzerinde ve max. 8 gb'a kadar çıkarılabilir diyordu. Ve çift slot olup tek olarak 4 vardı. Ben bu 4 yanına bir 4 daha taktım ve 8 gb ram olmuş oldu. Şimdi bu max. 8gb ram'i daha da artırabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı