Asus X550JX Laptopu Servis'e Gönderme

Merhabalar bir sey sormak istiyorum ürünü garantiye gönderdiniz mi? Aynı model laptopum var bendede mousepadin sağındaki özelliklerin yazılı oldugu cıkartmanın oldugu bölüm biraz aşarı dogru eğilmiş durumda aldıgımdan beri bu durumda garanti kapsamına giriyor mu?

@surgeon Eğrilik yada yamukluk varsa bu cihazın ısınmasıyla oluşan bir sorundur. Garantiye girmez, ama benim dediğim şekilde gerçekleşmemiş ise yani sorun başka ise o zaman durum değişir. Ayrıca buradan pek fazla yardım alamazsın yeni bir konu aç istersen.

Benımkı aldıgım beri olan bir sey sol köse ile sağ köşe arasında yaklasık 0.5 mm gibi bir fark var sadece arkadasın ne yaptıgnı merak ettim ondan buraya yazdım.

Benımkı aldıgım beri olan bir sey sol köse ile sağ köşe arasında yaklasık 0.5 mm gibi bir fark var sadece arkadasın ne yaptıgnı merak ettim ondan buraya yazdım.
Kardeş bir benim mouse padin üstünde yamukluk vardı gözle de görülüyordu. Üzerine cetvel koydum aşağı yukarı eğildi anladım ki gerçekten yamuk. Servise gönderdim. Başka ne gibi sorunlar var.

Bende ilk mousepad yamuk sandım cetvel koydum ve yamuk oldugunu gördüm ama sonra sag kose ile sol köşeyi ölçtüğümde arada 1 mm den az bir fark var. Su anlık garantiye göndermeyi düşünmüyorum. Cihazın garantiden gelince son durumu yazarsan sevinirim.

Bende ilk mousepad yamuk sandım cetvel koydum ve yamuk oldugunu gördüm ama sonra sag kose ile sol köşeyi ölçtüğümde arada 1 mm den az bir fark var. Su anlık garantiye göndermeyi düşünmüyorum. Cihazın garantiden gelince son durumu yazarsan sevinirim.
Tamam gelince mesaj atarım inşallah.

Selamün aleyküm arkadaşlar ben geçenler de de konu açmıştım laptobumu servide göndermek için ve gönderdim de. Laptopa iyice bakmışlar sorun yokmuş geri gönderiyorlar şu an. Fakat bir sorun var asus onarımı sorgula sayfasından baktım laptop modeline FX550JX yazıyor. Fakat bu çok farklı bir laptop benimkisinin modeli X550JX-XX099D.
Acaba farklı bir laptobu yollama ihtimali veya başka birinin laptobuna bakıp benimkisini gerisin geriye yollama ihtimali varmıdır? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar elime çok şükür ulaştı hiç bir sorunu yokmuş. Diğer aynı laptoplarla karşılaştırılmış. Fakat laptobun içinden hala sallayınca içinden tıkırtı sesi geliyor heralde bir sorun teşkil etmez. Birde widows 8.1 uefi kurmuşlar ben windows 10 kurayım mı sizce? Kurarsam güncel biosa birşey olmaz öyle değil mi?

Tamam gelince mesaj atarım inşallah.

Selamün aleyküm arkadaşlar ben geçenler de de konu açmıştım laptobumu servide göndermek için ve gönderdim de. Laptopa iyice bakmışlar sorun yokmuş geri gönderiyorlar şu an. Fakat bir sorun var asus onarımı sorgula sayfasından baktım laptop modeline FX550JX yazıyor. Fakat bu çok farklı bir laptop benimkisinin modeli X550JX-XX099D.
Acaba farklı bir laptobu yollama ihtimali veya başka birinin laptobuna bakıp benimkisini gerisin geriye yollama ihtimali varmıdır? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar elime çok şükür ulaştı hiç bir sorunu yokmuş. Diğer aynı laptoplarla karşılaştırılmış. Fakat laptobun içinden hala sallayınca içinden tıkırtı sesi geliyor heralde bir sorun teşkil etmez. Birde widows 8.1 uefi kurmuşlar ben windows 10 kurayım mı sizce? Kurarsam güncel biosa birşey olmaz öyle değil mi? Arkadaşlar birde bilgisayarı başlatırken esc diyorum uefi seçeneği çıkmıyor ne yapmam gerek.

Team kullanmıyorum. Ve bilgisayarı aldığımdan beri az oyun oynadım. Kullanmadan önce de böyleydi. Eğer test edilecek bir oyun varsa söyleyin test edeyim ve sıcaklıklıkları söyleyeyim.
aynı PC bende var kardeşim gta 5,the witcher 3,black ops 3,far cry 4,battlefield 4 bunlardan birini dene bendeki ısıyla karşılaştıralım.(ne kadar süre hangi ayarda açtığınıda yazarsan yardımcı olmak isterim.)

Yani benimki uefi mi Ben uefi oldugunu nasil anlarim?
uefi olduğunu açılışta windows yazısı yerine asus yazarsa anlarsın.

aynı PC bende var kardeşim gta 5,the witcher 3,black ops 3,far cry 4,battlefield 4 bunlardan birini dene bendeki ısıyla karşılaştıralım.(ne kadar süre hangi ayarda açtığınıda yazarsan yardımcı olmak isterim.)

uefi olduğunu açılışta windows yazısı yerine asus yazarsa anlarsın.
Arkadaşım benim laptobun içinden tıkırtı sesi geliyordu. Ve ek ram takılması için bir bölüm var orayı açtım. Orada harddiski tutan 4 vidadan bir tanesi tutmuyormuş meğersem çıkarım onu. Ve artık ses gelmiyor. Harddiski 3 vida tutuyor bir sorun teşkil etmez heralde. Servide yolladım nasıl fark etmediler dediğim halde anlamıyorum. Bu arada ben ultra ayarlarda bf4 oynamıştım 15-20 dk falan işlemci 86-87-88--89 arası gitti geldi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı