Asus X550JX PC RAM takviyesi

miyendisbey

Hectopat
Daha fazla  
Laptopumda 4 GB RAM var. Ekstra 4 GB RAM buldum fakat sorun yaşar mıyım diye düşünüyorum. Bilgisayarım ASUS X550JX. Takmam gereken RAM'in 1.35V olması gerektiğini biliyorum. Servis ile konuştuğumda biz Kingston KVR16LS11 takariz dediler. İkisi arasında fark var mıdır? Samsung RAM'i kullanmam uygun mudur? (Samsung RAM şu an elimde sıkıntı çıkar diye deneyemedim.)
Samsung:
Samsung 4gb (pc3l-12800) Ddr3l 1600 Mhz 1.35v Sodimm Laptop Ram - n11.com
Kingston:
Kıngston 4gb Ddr3 1600 1.35v Kvr16ls11/4 - n11.com

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de uyumlu görünüyor fakat yine de cihazınızda takılı olan belleğin CPU-Z yazılımından SPD kısmının ekran görüntüsünü paylaşın. Bellek zamanlamalarının da aynı olması çok önemli.

Şu an bilgisayarda takılı olan RAM'in modeli nedir?
Bilgisayar ile default gelen ram modeli hakkında bilgim yok.

İkisi de uyumlu görünüyor fakat yine de cihazınızda takılı olan belleğin CPU-Z yazılımından SPD kısmının ekran görüntüsünü paylaşın. Bellek zamanlamalarının da aynı olması çok önemli.
CL 11 değerler.

Eğer siz takacaksanız, açıp bakın marka ve modeline, ona göre aynısından bulabilirsiniz gerek sıfır gerekse ikinci el olarak. İş garanti olur. Çünkü RAM uyumsuzluğu çok baş ağrıtan bir konu. Laptop olunca biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Ben de eski dizüstü bilgisayarıma RAM takviyesi yaparken aynısından bulmuştum ikinci el olarak. Sıkıntı çıkmamıştı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı