Çözüldü Asus X550JX ''SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (dxgmms2.sys)'' Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wp-bykrm

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Asus X550JX model cihazımda oyun oynarken bir süre sonra mavi ekran verip bilgisayar yeniden başlatılıyor. Mavi ekran Hatasında tam olarak SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (dxgmms2.sys) olarak yazmakta. Cihazın Driverları güncel yeni formatlandı zaten. Nvidia'nın güncel driver kurulumunu da yaptım ancak sonuç yine aynı. Sorunu nasıl çözebilirim?

Driver Booster gibi bir program kullandınız mı? DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden yükleyin. Tüm sisteminizi yazın. BIOS güncel mi?

O tarz bir program kullandım. Driver Solucion Pack idi galiba. BIOS güncel. DDU dediğiniz nedir? Bu akşam sistemi güncel sürüme Upgrade edeceğim ondan sonra da tüm driverları yeniden yüklerim bakalım ne olacak.

i7 4720HQ, GTX 950M, 4+4 RAM, 1 TB HDD.

Intel HD Graphics Driver güncel doğrudan Intel'den tarattım. GeForce da öyle kendi sitesinden indirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun büyük ihtimalle o programdan kaynaklanıyor. Bir sürücüye zarar vermiş olabilir. Onu kaldırın. Sürücülerin en güncelini kendiniz indirin. DDU için de bu konuyu okuyun: DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
DDU ile sürücüyü kaldırdıktan sonra en güncelini indirip kurun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı