Asus X550LB GT 740M Ekran Kartını Görmüyor

Descrip

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Bahsettiğim gibi dizüstü bilgisayarımda NVIDIA GT 740M modelli ekran kartını bilgisayarım görmüyor. Aygıt yöneticisinde dahil görünmüyor. Çoğu yöntemi denedim fakat çözüm yollarınız varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler ve iyi günler.

BIOS güncellemesini yaptım fakat temiz kurulum yapmadım fabrika ayarlarına çevirmem yeterli olur mu ?

Temiz kurulum yapıp belirttiğim raporu paylaşın. Fabrika ayarına çevirip deneyin. Sonuç alamazsanız mutlaka temiz kurulum deneyin.

Arızadan sonra BIOS güncellemesi yaptığınızdan eminseniz harici olan 740M grafik işlemciniz arızalı. Reballing işlemi sonuç vermez ise grafik işlemci aynı GPU kodu ve revizyonu ile değiştirilecek. Eğer değişim istemezseniz Intel HD Graphics 4400 ile cihazı kullanabilirsiniz.

Reballing işlemi nedir acaba ?
Mikro işlemcilerin veya balling yapısına sahip yongaların anakart PCB'si bağlantısını sağlayan lehim bilyalarını temizleyip yenileme işlemine reballing denir. Mikro işlemcinin/yongaların ünitelerinde yapısal bir arıza varsa bu sorun reballing ile çözülemez. Sadece grafik işlemci değişimi gerekir. Ayrıca reballing işlemi fabrikasyon işlemindeki ilk pressleme kadar sağlam olmayacağı için ilerleyen zamanlarda arıza tekerrür edebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı