Asus X550LB için SSD önerisi

emrekursatt

Hectopat
Ben Asus X550LB kullanicisiyim bilgisayarimdaki harddisk kötü durumda ve yakın zamanda patlayacak gibi duruyor. Bu yüzden ben de bir SSD alıp diğer harddiskimi de harici olarak kullanmak istiyorum.

Bilgisayarım için hangi SSD'yi almalıyım?
Harici olarak SSD kullanmayacağım, harddiskin yerine takip işletim sistemimi ona yükleyeceğim. Fiyat olarak uygun bir şey olması gerekiyor, öğrenci olduğum için yüksek fiyatlilara bakamıyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
WD Green 120 alabilirsiniz. Performans için Samsung 850 Evo modeline bakabilirsiniz.

Aynı laptobu ben kullanmaktayım. Öncelikle Windows'u SSD ye taşımalısın sonra hard diski çıkartıp yer değiştirebilirsin dilersen. DVD kızaklar var hard disk yuvalı olanlar. Hard diski de istersen DVD yuvasına takabilirsin. Bu şekilde CD okuyucundan olabiliyorsun ama orası da ayrı. [emoji4]

Taşımak yerine baştan kursam herhangi bir sıkıntı olmaz herhalde lisans için değilmi , zaten öyle yapmayı düşünüyorum CD romu kullanmıyorum zaten onun yerine harddiski takip taşıma derdinden kurtulmuş olucam hemde :)
WD Green 120 alabilirsiniz. Performans için Samsung 850 Evo modeline bakabilirsiniz.
Hocam Kingston 120 GB hakkında ne düşünüyorsunuz Samsung biraz pahalı geldi WD green de kalitesiz gibi geldi Kingston incelemesi yapılmış technopat da orta seviye kullanım için uygun olduğu söylenmis
TOSHIBA OCZ 240GB TR200 Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)

Kingston 120GB UV500 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 520MB / Yazma 320MB)

Bu ikisi hakkında yorumlarınız nedir

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı