ASUS X550LB-XO025H Mac OS X Touchpad ve Ses Sürücüsü

aksoyatakan

Hectopat
Daha fazla  
Aynı sorun bende de var Recep bey.
Dizüstü bilgisayarım ASUS X550LB-Xo025H

Son düzenleyen: Moderatör:
VooDoo PS/2 yüklendiğinde touchpad çalışır. Bu 2+2 = 4 kadar kesin ve nettir. Sizden ricam, söz konusu Kext'yi nasıl yüklediğinizi belirtmeniz. PKG ile mi, Kext olarak mı yoksa MultiBeast ile mi ?

Multibeast ile yüklediğimde bir şey değişmiyor; pkg olarak yüklediğimde VoodooHDA.kext dosyasından dolayı sorun çıkıyor ve sistem açılmıyor güvenli mod haricinde.

Recep bey ne yapmalıyım bu durumda şuan touchpad ve ses yok.

Multibeast, yükleme bitince başarılı diyor mu? Ek olarak Bazı Touchpad'ler için farklı Kext'ler gerekebilir. Cihazınıza özel Toucpad araması yapmanızı öneririm. Bir de en güncel MultiBeast sürümünü kullanın.

Multibeast son sürüm efendim hatta 6.2.1
Ancak yükleme başarılı olduğu halde çalışmamakta.
Ses için ise mvoodooHDA yüklüyorum yalnız AppleHDADisabler.kext ile çelişiyor sanırım. Bunu silmem mi gerekiyor nasıl olmalı?
Teşekkürler...

AppleHDADisabler.kext, VooDooHDA tarafından kurlan bir Kext. VooDooHDA kurduktan sonra Tercihler'den ses çıkış ayarını yapmak ve ses gelmiyorsa da Gain seçeneğini biraz yükseltmek genelde yeterlidir.

Touchpad için ise dediğim gibi cihazınıza uygun Kext bakacaksınız.

Güncelleme: Google kullanmaya üşeniyorsunuz sanırım

Elan Touchpad Kext ile çalışıyor sizin Touchpad.

Elan Touchpad Driver (Mac OS X) - Elan Touchpad - OSXLatitude Forum

En alttaki 3.7 sürümü. Yükleme rehberine de bakın. VooDoo PS2 silinmeli öncesinde -ve bazı Kext'ler daha.

Son düzenleme:

Recep bey verdiğiniz linkte bilgilere ulaştım ancak download için tıkladığımda dosya olmadığı için indirmedim başka sitelere baktım ama bulamadım maalesef.

Ikinci olarak da donanımlarım fotoğraftaki gibi. Wireless kullanamayacak mıyım?

Recep bey benim de aynı ses kartı var ama yükledim çalışmıyor.

Dosyayı indirmek için siteye üye olmanız gerektiğini de ben söyleyeceksem, Mac OS X konusunda başarıya ulaşmanız için daha neler söylemem gerek kim bilir

Ralink RT3290 Mac OS X uyumlu değil maalesef.

Dosyayı indirmek için siteye üye olmanız gerektiğini de ben söyleyeceksem, Mac OS X konusunda başarıya ulaşmanız için daha neler söylemem gerek kim bilir

Ralink RT3290 Mac OS X uyumlu değil maalesef.

Efendim siz söylerseniz biz de öğreneceğiz
Wifi için USB adaptör kullanacağımı da öğrendim mesela

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…