ASUS X550LN kapanmama sorunu

• Konuyu başlatan claus
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 13B
@Murat5038 Sadece Fast boot disable yaptım ve bir kaç gün sorunsuz kullandım. Fakat sorun tekrar ortaya çıktı ve tekrar Asus'a yolladım. Bugün cihaz elime ulaştı. Fakat sorun hala devam ediyor. Asus tarafından bilgilendirme formunda belirttiğim sorun dışında donanımsal sorun olmadığı yazmış ve hiç bir parça değişmeden tekrar bana yollanmış!
Şimdi Asus çalışsanları mı yetersiz ? Yoksa baştan savma iş mi yapıyorlar ?

Cihazı pc depo'dan almıştım. Değişimi pc depo aracılığı ile yapacağız sanırım ?
:) PCdepo sallantıda hatta battı gibi bir şey. O yüzden işin zor. Garantide neresi yazıyorsa onunla iletişime geçmen lazım.

O halde geçmiş olsun :D Tekrar göndermeme gerek yok. Aslında Asus genel merkezle iletişime geçilip bu sorun bildirilmesi gerekiyor. Araştırmalarıma göre bu modelde bir çok kullanıcı sorun yaşıyor. Belki Asus ile iletişime geçilerbilir ise BIOS güncellemesi verirler.

Tüh, entegreyi boşuna değiştirtmişim geçen hafta :D Genel bir sorunsa ki öyle, dediğiniz gibi son aylarda bu şikayete başka kullanıcılarda da rastladım. Asus mutlaka bios v.s güncellemesi verir. Şuan bios sürümü 301. utility ile güncellemeyi denedim, bilgisayar resetleniyor ama güncellemeye devam etmiyor. Özetle; Sorun üstüne sorun.

Bu arada sorununuz düzelirse buradan bilgilendirme yapar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinden BIOS güncellemesi yapabilirsin. Açıkcası pek sanmıyorum BIOS güncellemesi vereceğini çok geç kalındı çünkü. Bir çok üretici bayağı önce windows 10 için BIOS güncellemesi verdi. Fakat Asus vermedi. Aslında genel merkezle iletişime bir şekilde geçip, sorunu bildirebilsek bir çözüm verebilirler belki.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı