ASUS X550VX CORE İ7 6700HQ Donma sorunu

An itibariyle BIOS güncellendi :) Bu arada attığınız sesi bir kere 2-3 saniyeliğine ben de duydum bilgisayarı yeni açtıktan sonra. Acaba bende de mi başladı bu sorun diye düşündüm, sonra birkaç kere daha kapadım açtım hiç gelmedi. Attığınız videonun altına bir kullanıcı iki çözüm sunmuş. Onları denediniz mi?

denedim hocam, ses gitti gibi ama yavaşlık problemi hala devam ediyor maalesef.
Arkadaşlar şaka gibi, ama sorunu çözdüm. Sorun sağ tık menüsünde Nvidia'nın "Grafik İşlemciyle Çalıştır" seçeneği gelmesindenmiş. Windows klasörleri ve grafik işlemciyle çalıştırılması mümkün olmayan programlara sağ tıkladığımda bir sorun yaşamamamdan şüphelendim ve haklı çıktım. Ses sorunu için ise güç seçeneklerinden maksimum işlemci kullanımını %90'a indirince ses kesildi.

Nvidia'yı kaldırmak için:
https://10.enpedi.com/2017/09/masaustu-sag-tus-menusunden-nvidia.html

Burada anlatıyor. Siz de benim gibi programların üzerinde görünmemesini istiyorsanız "Bağlam Menüsüne Grafik İşlemciyle Çalıştır Seçeneğini Ekle" seçeneğini kaldırın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı