ASUS X550VX D tuşu oyunlarda basılı kalıyor

Danicheta

Decapat
Hemen hemen 4,5 yıldır kullandığım laptopta son 2 3 ayda oyun oynarken D tuşuna bastığım zaman bırakınca basılı tutma süreme göre 2 3 saniye kadar karakter kendi kendine ilerlemeye devam ediyor ve bu sorun FPS oyunlarında sağ tarafa peeklerken karakter durmadığından yürüyerek ateş etmiş olduğumdan mermilerim düzgün gitmiyor. Ama oyunda chatte denerken D tuşuna ne kadar uzun basarsam basayım D tuşundan elimi çekince yazmayı bırakıyor. Lütfen yardım edin yok mu çözümünü bilen. Bir de harici klavye kullanınca sorun çözülüyor ama harici klavyemin space tuşu bozuk, o yüzden laptop klavyesini kullanıyorum.

İnput lag oluşmuş klavyenizde. Yani elini cektiğinizde ms farkından dolayı biraz daha geç algılıyor.
Öncelikle bu iki yöntemi deneyin.

Tamamen engellemeniz imkansız zaten ama en aza indirmenin yöntemi bunlar.

Neden kaynaklanıyor diye soracak olursanız eğer bilgisayar donanımlarından kaynaklıdır. Örneğin monitör ms, klavye ms ve mouse ms gibi değerlerdir. Bütün bunlar birleşince ve PUBG Mobile oynuyorsanız yüzde 100 input lag ile karşılaşırsınız.

Neden kaynaklanıyor diye soracak olursanız eğer bilgisayar donanımlarından kaynaklıdır. Örneğin monitör ms, klavye ms ve mouse ms gibi değerlerdir. Bütün bunlar birleşince ve PUBG Mobile oynuyorsanız yüzde 100 input lag ile karşılaşırsınız.

Bende sadece zaten 2. yöntem yapılı değildi onu yaptım bir şey değiştirmedi.

Geri
Yukarı