ASUS X550VX laptop anakart değişimi

Prelax1

Centipat
ASUS X550VX model laptopumun ekran kartı arızalı. Garantisi biteli neredeyse 1 yıl oldu ve servisi 8000 TL ücret istiyor bu işlemden. Sizce AliExpress'ten ya da sahibinden gibi sitelerden anakart satın alıp kendim değişim yapsam bir sorun yaşar mıyım?

8000₺ nedir resmen soygun. İkinci el anakart alırken üstünde işlemci ve ekran kartı lehimli mi onlara dikkat edin. Lehimli değilse bga cihazıyla kendi anakartından söküp onlara takman gerekir. İyi bir bilgisayarcıda yaptırırsan sorun çıkmaz.

@Prelax1 8000 TL aşırı ama aşırı saçma bir fiyat ki sıfır cihaz alsan o fiyattan daha ucuza gelir. Anakart alıp değiştirebilirsiniz ancak yorumlara ve satıcıya iyi bakınız yoksa elinize hıyar geçebilir. Paranızı geri alabilirsiniz -AliExpress müşteriye yardımcı olan bir şirket- ancak uğraşmaya değer mi? İyice araştırın ve satın alınız. Zaten yapacağınız çok bir bağlantı yok, halledebilirsiniz.

Usta gittigiditorda muhtemelen çıkma anakart satılıyor 2000'e GTX 950 ekran kartlı bunu alsan bilgisayarcılar fazla para almadan takabilir. Hatta böyle bir iş gelse ben bile 100 150 liraya komple toplarım anakartı.

2.el al anakartı. 1300-2650 arası fiyatları. Güzelce araştır. Yeni model bir laptop olsa 8K normal fiyat fakat bu bilgisayar için normal değil. Bunu sen bilgisayarcıya falan mı götürdün yoksa asusamı yolladın?

2.el al anakartı. 1300-2650 arası fiyatları. Güzelce araştır. Yeni model bir laptop olsa 8K normal fiyat fakat bu bilgisayar için normal değil. Bunu sen bilgisayarcıya falan mı götürdün yoksa asusamı yolladın?

İkisini de denedim. 1. bilgisayarcı bizim bunu yapmamız zor, belki yaparız ama bozabiliriz dedi. 2. bilgisayarcı bunun parçasını bulamadık değiştiremeyiz dedi. ASUS 8K para istedi.
@Prelax1 8000 TL aşırı ama aşırı saçma bir fiyat ki sıfır cihaz alsan o fiyattan daha ucuza gelir. Anakart alıp değiştirebilirsiniz ancak yorumlara ve satıcıya iyi bakınız yoksa elinize hıyar geçebilir. Paranızı geri alabilirsiniz -AliExpress müşteriye yardımcı olan bir şirket- ancak uğraşmaya değer mi? İyice araştırın ve satın alınız. Zaten yapacağınız çok bir bağlantı yok, halledebilirsiniz.

Peki nereden almalıyım ben bu anakartı? Birçok yere baktım ama hiçbiri güvenilir gibi değildi.
Ve bazı anakartlarda 980M gibi daha üst kartlar var. Onlardan alsam sıkıntı olur mu yoksa eskiden ne varsa aynısını mı almak zorundayım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı