Asus X550VX Laptop Düşük FPS Sorunu

ogzhnatas

Hectopat
Merhaba arakadaşlar benim ASUS'un X550VX modeli notebookum var. GTX950m ekran kartı var. 1-2 aydır oynadığım oyunlarda aşırı FPS düşüşü var. RainbowSix Siege, Battlefield 1 ve 4 bu oyunlarda FPS düşüsü yaşıyorum aşırı şekilde. İlk başlar başlamaz Battlefield 1'de 90 FPS'le başlıyor ama 3-4 dakika sonra 40-60 arasına düşüyor ve bazen harddisk aşırı derecede ısınıyo oyunlardaki problemi nasıl çözebilirim. Bunun sebebi ne olabilir? 8 aydır bilgisayarı kullanıyorum bir açıklık getirebilir misiniz? Bu konuya ne yapabilirim?

Ekran kartı ve benzeri sürücülerin güncel olduğundan emin olun.Onun dışında harddiskteki ısınma mevsimden olabilir yada cidden bir sıkıntı vardır.

Aynı cihaz bendede var harddisk 50 dereceyi geçmiyor. Kesinlikle harddiskte bir problem var garantiye verin. Bundan 5 ay önce benimde harddiskim bozulmuştu windows açılmıyordu garantide değiştirdiler

Aynı cihaz bendede var harddisk 50 dereceyi geçmiyor. Kesinlikle harddiskte bir problem var garantiye verin. Bundan 5 ay önce benimde harddiskim bozulmuştu windows açılmıyordu garantide değiştirdiler
kardeşim benim orjinal harddiskim değil eski 6 yıllık bir harddisk takılı ama ilk taktığım zamanlar performans düşüklüğü yaşamıyordum daha sonra birden düştü harddisk sorunu olabilirmi

Sorununuzun sadece HDD ısınmasından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum 3-4 dakika sonra başlayan FPS düşüşleri ekran kartınızın veya işlemcinizin fazla ısıdan dolayı frekans düşürmesinden kaynaklanıyor olabilir. Fanları ve hava kanallarını güzelce temizlemeyi deneyin

kardeşim benim orjinal harddiskim değil eski 6 yıllık bir harddisk takılı ama ilk taktığım zamanlar performans düşüklüğü yaşamıyordum daha sonra birden düştü harddisk sorunu olabilirmi
Harddisk eskiyse tabikide olabilir. Rpm bozukluğu vardır belkide. Termal macun yenilemesi yap. Sorun çözülmesse ssd önerimdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı