ASUS X550VX laptop oyunlarda FPS düşüyor

graphiel

Femtopat
Merhaba iyi akşamlar, ASUS X550VX laptopum var 4 yıllık. GTX950M ve 16 GB RAM var. Termal macun en son 1 yıl önce yenilendi ama içinin açılması çok zahmetli olduğu için açmak istemiyorum. Son birkaç haftadır oynadığım oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum. Oyuna girdiğim zaman 60-70 FPS arası başlıyor ve 5-6 dakika içinde 30-40 FPS'e düşüyor. Örnek olarak Dying Light oynuyorum Low'da ve High'da ikisinde de 60 FPS alabiliyorum ama dediğim gibi bir süre sonra FPS düşüyor. LoL, Minecraft vb. oyunlarda 100 FPS rahat alabiliyorum ve hiç düşmüyor. Çoğu oyunda bu FPS düşüşü yaşanıyor. İşlemci boştayken 55-60 derece ve oyunda 85 dereceyi görüyor. Sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra uygulama açıldı. Videodakilerin aynısını yapıp 50 mV azalttım yaklaşık 20 dakikadır 60 fps gidiyor şuan. En düşük 50 oldu biraz daha test edelim bakalım. İşlemci de 70 derece, maksimum 80 derece oldu.
50 az gibi onu başlangıç olarak söylemiştim. Yine de işine yazadıysa ne mutlu.

Witcher 3 orta ayarlarda yaklaşık 20 dakika sonra 40 fps civarına kadar düşüyor ve bir süre öyle kalıyor. Sonra tekrardan yükseliyor. 70 mV yaptım ama fayda etmedi ona, daha da yükselteyim mi?
Ben -100, -150mV arası bir değere kadar indirmiştim. Kademeli olarak voltaj düşürüp stress testi yapabilirsin.

Geri
Yukarı