Çözüldü Asus X550VX macOS sisteme Windows nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alperenkasap

Decapat
Merhaba benim Asus bir laptopum var. İçinde macOS kurulu. Benim bilgim yetmiyor iki sistemi kurmaya. Zaten başkasına kurdurdum. Ben Windows'da kullanmak istiyorum ama kimseye güvenemiyorum çünkü macOS için çok uğraştım. Yapmak, yaptırmak için. En sonunda kuruldu ama içerisinde Windows işletim sistemi yok. Bir yıldır Windows'a hasretim oyun oynayamıyorum. MacOS'da sadece müzik yapıyorum. Bana yardımcı olur musunuz acaba kurulum için? Fiyat nedir?
Tam modeli Asus X550VX altıncı nesil i7. 4 GB GT 950m DDR4 12 GB RAM. 125 GB SSD, 1 TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kimse yardımcı olmaz ise ben yardımcı olabilirim. MacOS'e uzaktan bağlanıp disk bölümleme ve yazma işlemini yapabilirim. Fakat kurulumu sizin yapmanız gerekecek. Erzurum 'dayım büyük ihtimalle aynı şehirde değiliz.
Dual boot kelimesini aratırsanız forum içersinde çok fazla başlığa ulaşabilirsiniz. Mac OS kullanmadığım için birebir anlatım yapamayacağım. Fakat kabaca anlatmam gerekir ise; öncelikle diskiniz üzerinizde bir alan ayıracaksınız Windows için, sonrasında Windows kurulum diskine ihtiyacınız olacak bu diske USB 'ye Windows 'u yazarak ulaşabilirsiniz, sonrasında USB 'yi takarak kurulumu açmış olduğunuz alana kurmanız yeterli.
Daha da yardımcı olmak isterdim fakat tecrübem yok malesef Mac OS 'da. Kimse de cevap yazmayınca yardımcı olmak istedim.

Dual boot kelimesini aratırsanız forum içersinde çok fazla başlığa ulaşabilirsiniz. Mac OS kullanmadığım için birebir anlatım yapamayacağım. Fakat kabaca anlatmam gerekir ise; öncelikle diskiniz üzerinizde bir alan ayıracaksınız Windows için, sonrasında Windows kurulum diskine ihtiyacınız olacak bu diske USB 'ye Windows 'u yazarak ulaşabilirsiniz, sonrasında USB 'yi takarak kurulumu açmış olduğunuz alana kurmanız yeterli.
Daha da yardımcı olmak isterdim fakat tecrübem yok malesef Mac OS 'da. Kimse de cevap yazmayınca yardımcı olmak istedim.
Ben de hiç anlamıyorum. O yüzden yapabilecek arkadaşlar varsa ücretli ücretsiz bana yazabilirler. Teşekkürler.

Kimse yardımcı olmaz ise ben yardımcı olabilirim. MacOS'e uzaktan bağlanıp disk bölümleme ve yazma işlemini yapabilirim. Fakat kurulumu sizin yapmanız gerekecek. Erzurum 'dayım büyük ihtimalle aynı şehirde değiliz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Siz zor olan kısmı atlatmışsınız yani MacOS kurulu zaten. Basit olansa Windows kurmak. Diskinizden alan ayırıp basitçe kuracaksınız. Fakat dikkat etmeniz gereken bir şey var. Windows kurulum ekranındayken sakın ama sakın EFI diskini silmeyin ya da biçimlendirmeyin.

Daha yeni geldim Erzurum’dan. İstanbul’dayım. Olur yapamazsam sizinle iletişime geçmek isterim. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı