Asus X550VX Pilde Yük Altında Kapanıyor

Makaleler
4
Arkadaşlar elimde Asus X550VX laptop var. Her zaman şarjda oyun oynarım. Geçen elektrikler gidince fark ettim. Laptop oyundayken 40-50 saniye sonra kapanıyor. Bu sorun pilden midir? Pil sağlığı uygulaması indirdim, %38 dedi. Bunu nasıl düzeltebilirim. Cihazda ısınma sorunu da mevcut oyunda işlemci 97 dereceyi buluyor.
Özellikler :
i7-6700HQ
16 GB DDR4 RAM
GTX 950M
Yardım edicek kimse yok mu ?

Son düzenleme:
İşlemci sıcaklığından dolayı kapanıyordur yüksek ihtimal. Eliniz yatkınsa fanını temizleyin hatta Laptopun kullanım süresi 2 seneyi aştıysa termal macununu da değiştirebilirsiniz

İşlemci sıcaklığından dolayı kapanıyordur yüksek ihtimal. Eliniz yatkınsa fanını temizleyin hatta Laptopun kullanım süresi 2 seneyi aştıysa termal macununu da değiştirebilirsiniz
Ben undervolt yapıp ekran kartının hızını arttırmıştım. Pil aşınmasıda kötü durumda %80 fazla şarj olmuyor.

Siz Cihazı Aldığınızdan beri cihaz şarj dayken bataryayı çıkarmadan mı oynadınız oyunları ?
Eğer öyle yaptıysanız yazık olmuş bataryaya

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı