Asus X550Z RAM ve SSD yükseltme

tukyu

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Ziraat müh.
Asus X550Z seri notebook'a sahibim özelliklerini görsellerde paylaşıyorum. Oyunlarda düşük FPS alıyorum bu durumu biraz olsun rahatlatmak istiyorum. Mevcut DDR3 8 GB RAM'e 4 GB daha eklemek istiyorum. Sizce az da olsa bir faydası olur mu? CPU1'de slot1 boş gözüküyor, bu slota 4 GB RAM'i takabilir miyim? Uyumluluk sorunu çeker miyim? Ayrıca 1600 MHz DDR3 RAM almam gerekiyor bildiğim kadarıyla, bu konuda yanılıyor muyum? Nasıl bir RAM almam gerekiyor? Cevaplarınız için teşekkür ederim(y)

cpu1.png cpu2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O CPU ve GPU varken 8 GB RAM'i 12 veya 16'ya çıkarmanız performansı asla arttırmayacaktır. İşlemciniz ve grafik işlemciniz BGA yapısına sahip olduğu için yükseltemezsiniz. Sisteme SSD almanız işletim sistemi akışını ve uygulama akışını gayet hızlandıracaktır. SSD alıp Windows 10 x64 Home kurun.

O CPU ve GPU varken 8 GB RAM'i 12 veya 16'ya çıkarmanız performansı asla arttırmayacaktır. İşlemciniz ve grafik işlemciniz BGA yapısına sahip olduğu için yükseltemezsiniz. Sisteme SSD almanız işletim sistemi akışını ve uygulama akışını gayet hızlandıracaktır. SSD alıp Windows 10 x64 Home kurun.
Bilgisayarımda SSD slotu mevcut değil. DVD yerine SSD takmayı düşünüyorum bunun için gerekli aparatı seçerken kalınlığı 9.5 mm 12.7 mm olanları var benım Notebook'uma hangisi uygun dur? SSD'yi taktığımda Windows 10'u SSD'ye kurduğumda C ve D sürücüsünü kullanmaya devam edebileceğim değil mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı