Asus X553M oyunlarda anlık takılma sorunu

HyLeeS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Asus X553M laptopum var. Oyunlarda anlık takılma oluyor. Mesela CS:GO'dayken anlık takılma oluyor. Oyunu alta alıyorum, tekrar giriyorum 15 saniye boyunca takılmıyor. 15 saniye sonra yine takılıyor. Bu başka oyunlarda da oluyor. Bir oyuna giriyorum 2 dakika sonra takılmalar başlıyor ve oyun oynanılmaz hale geliyor, 40 FPS'de bile oynadığım oyun takılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 GB RAM 64 bit için yeterli. PC şimdi de kasıyor? :) Kasma sorunu sıcaklığın fazla olmasından. Sıcaklığı düşürdükten sonra da kasarsa 32 bit devam edersiniz sorun değil.

Ben mesela oyunda iken alta alınca ve tekrar açınca oyun 5-10 saniye hiç kasmıyor ama yine kasma başlıyor, anlık donmalar falan yani.

Önce sıcaklığı düşürün. Daha sonra sorun düzelmezse bir takım işlemler uygularız. Bu sorundan sonra hiç format attınız mı?

Evet, Win7 kurmuştum. Ama Win8.1 geçtim, sıcaklığı düşürdükten sonra neler yapabiliriz düzelmez ise?

Sıcaklığı düşürdüm yine aynı.

Yardım edebilecek yok mu?

Güncel.

Aynı sorunu eski kasamda da yaşıyordum. Kasanın içini açıp iyice bir üfledikten sonra işlemci fanı söküp termal macunu iyice bir sildim daha sonra ise yeni bir termal macun sürüp fanı iyice temizledikten sonra temiz kasayı geri taktım. Ayrıca ramleri slotlarından çıkartıp soket kısmını silgi ile sildim. (Bu kısım eğer nazik davranmazsanız zarar verebilir. Ben göze almadım ve kuzenime yaptırdım :).) Daha sonra temizce kasayı kapatıp temiz bir kurulum yaptım. İnternet sitelerinden driverları teker teker güncel olarak indirdim ve orijinal GTA EFLC'yi son güncellemeler ile high ayarlarda rahatça oynadım. (Önceden medium - high'da takılıyordu). Tavsiyem sizinde aynı işlemleri uygulamanız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı