ASUS X555LD laptopa uygun SSD

laptop issues

Femtopat
Öncelikle, attığınız link hata veriyor. SSD için bütçenizi söylerseniz yardımcı olabilirim.

Ayrıca neden kızak almak istiyorsunuz ki? Montajda kızak gerekli olacaksa cihazın içinden zaten çıkar, ayrıca almanıza gerek yok.

Merhaba. Laptopumu hızlandırmak için harddisk yerine SSD takmayı düşünüyorum. SATA 3 portu var. Bütçem kısıtlı olduğu için bu SSD'yi almayı düşünüyorum:
https://www.hepsiburada.com/sandisk...mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD80568 bilgisayarıma uygun mudur? Bir de harddisk kızağı alacağım ancak kaç mm almam gerektiğini bilmiyorum. Bu iki konuda yardımcı olur musunuz?
Hocam öncelikle SATA 3 portuna ne takılı olduğuna bakın muhtemelen HDD takılıdır oraya SSD takıcaksınız kızak almanıza gerek yok ama hem HDD hem SSD kullanmak isiyorsanız o zaman HDD Caddy almanız ve dvd-rom çıkarıp oraya içinde HDD ile birlikte HDD Caddy takmanız gerekecek. Bir de o SSD hakkında pek iyi yorum yok hız konusunda düşük diyorlar

Öncelikle, attığınız link hata veriyor. SSD için bütçenizi söylerseniz yardımcı olabilirim.

Ayrıca neden kızak almak istiyorsunuz ki? Montajda kızak gerekli olacaksa cihazın içinden zaten çıkar, ayrıca almanıza gerek yok.

Linkteki ürün bu "SanDisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s SATA 3 2.5" SSD". CD ROM yerine harddiskimi takmak istediğimden kızak da almak istiyorum.

Merhaba. Laptopumu hızlandırmak için harddisk yerine SSD takmayı düşünüyorum. SATA 3 portu var. Bütçem kısıtlı olduğu için bu SSD'yi almayı düşünüyorum:
https://www.hepsiburada.com/sandisk...mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD80568 bilgisayarıma uygun mudur? Bir de harddisk kızağı alacağım ancak kaç mm almam gerektiğini bilmiyorum. Bu iki konuda yardımcı olur musunuz?

SSD olarak deneyebildiğim için 860 Evo öneririm kızak olarak aygıt yöneticisinden DVD ROM'un tam ismini atın

DVD okuyucusu yerine takılan kızaklar hakkında pek bilgili değilim, bilen birisinin yorum yapması daha iyi olur. Ama SSD için bütçenizi söylerseniz daha güzel bir model bulabileceğime eminim.

Na bakın muhtemelen HDD takılıd

Hocam öncelikle SATA 3 portuna ne takılı olduğuna bakın muhtemelen HDD takılıdır oraya SSD takacaksınız kızak almanıza gerek yok ama hem HDD hem SSD kullanmak isiyorsanız o zaman HDD Caddy almanız ve DVD-ROM çıkarıp oraya içinde HDD ile birlikte HDD Caddy takmanız gerekecek. Bir de o SSD hakkında pek iyi yorum yok hız konusunda düşük diyorlar

Siz hangi SSD'yi önerirsiniz?
SSD olarak deneyebildiğim için 860 Evo öneririm kızak olarak aygıt yöneticisinden DVD ROM'un tam ismini atın
TSSTcorp CDDVDW SU-228FB
DVD okuyucusu yerine takılan kızaklar hakkında pek bilgili değilim, bilen birisinin yorum yapması daha iyi olur. Ama SSD için bütçenizi söylerseniz daha güzel bir model bulabileceğime eminim.
350 lira gibi bir bütçem var.

Siz hangi SSD'yi önerirsiniz?
Hocam daha kötü bir yorum duymadığım markalar arasında benim de deneyimleme fırsatı bulduğum SSD markası WD'dir. Ben WD green kulanıyorum ancak size WD Blue 250 GB SSD öneririm çünkü WD Green serisi giriş seviyesi ortalama değer veriyor. Ben şu an kullanıyorum ve her türlü Sandisk SSD'den iyi , değerleri ardışık okumada 538 mb/s ve ardışık yazmada 438 mb/s alıyorum ama rastgele okuma hızları pek de iyi değil ama WD Blue serisi bu şekilde değil daha stabil ve çok daha iyi hızlar sunuyor benim tavsiyem WD Blue serisinden 250 GB olurdu. Dediğim gibi daha hiç kötü yorum okumadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı