Asus x555LN Disk kullanımı sürekli %100

raimgüngör

Hectopat
Daha fazla  
Asus x555LN Bilgisayarım yaklaşık 4-5 ay önce mavi ekran hatası vermeye başlamıştı. Bilgisayardan anlayan birisine götürdüğüm de format atılması gerektiğini söyledi. 1 Gün sonra bilgisayarı almaya gittiğimde format yemediğini ve HDD'de sıknıtı olabileceğini söyledi ve yeni HDD takılması gerektiğini söyledi. Kendisinden 2. el bir HDD aldım (Samsung HN-M500MBB). Windows 10 yemediğini söyledi ve win 8 kuracağını söyledi.

Bende vizelerimin yakın olması nedeni ve ödev teslim etmem gerektiğinden kabul etmek zorunda kaldım. Win 8 kurduktan 1 ay sonra win 10 yükseltmesi gerçekleştirdim. Yükseltmeyi gerçekleştirdiğim andan itibaren disk kullanımı 100 oluyor. Yıllardır tanıdığım başka bir bilgisayarcıya götürdüğümde format yanlış atılmıştır gibilerinden bir şeyler söyledi ve kendisi format atıp win10 kurdu. Bilgisayarı aldım daha hiç bir şey yüklemeden yeniden disk kullanımı 100 oluyor sürekli donuyor düzeliyor 1-2 saat kullanımdan sonra kilitleniyor ve power tuşundan kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bios güncellemesi yaptım tüm driverları silip yeniden yükledim. HD tune (HD Tune Pro 5.50) ile bad sector taraması yaptım hata çıkmadı.

Tekrardan HDtune üzerinden Healt a tıkladığımda 2 seçenekte warning ve 1 seçenekte attention yazıyor. (0B) Calibration Retry Count ve Current Pending Sector de warning, Interface CRC Error Count'ta ise attention yazıyor. Yaklaşık olarak 1 haftadır bununla uğraşıyorum kafayı yeme durumuna geldim internette sorunumu aramaya çalıştığımda sürekli olarak görev yöneticisinden bir kaç uygulamayı devre dışı bırakmayı gösteriyorlar. C diskini en iyi duruma getir diyerek çözümleme yapınca %1 parçalanmış olarak gösteriyor ve iyileşir yaptıktan sonra bilgisayarı kapatıp açınca tekrardan aynısı oluyor. Bir çözümü var mıdır? Lütfen yardımcı olun.

HD TUNE.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı